Літературознавці та культурологи обговорили ідею “Родинної Європи” Чеслава Мілоша

У Харкові відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню ідеї “Родинної Європи” польського письменника, нобелівського лауреата Чеслава Мілоша

28 травня в Харкові відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню ідеї “Родинної Європи” польського письменника, нобелівського лауреата Чеслава Мілоша. Організаторами дискусії, яка відбулася в межах проекту “Європейський досвід”, були Книгарня “Є”, Польський інститут у Києві, Посольство Литовської Республіки в Україні. Захід відбувся за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Литовський поет, перекладач, учасник дисидентського руху Томас Венцлова поділився з учасниками круглого столу досвідом першопрочитання тексту “Родинна Європа”, яке, за його словами, відбулося в ландшафтах, змальованих у романі. Він підкреслив, що текст показує ризики для світової спільноти та пропонує можливості їх спільного подолання.

На запитання модератора круглого столу Юрія Прохаська, що заважає Україні бути в родинному колі Європи, спробував дати відповідь літературознавець Олександр Бойченко. За його словами, тільки внутрішньополітичні чинники, а інколи й небажання людей підлягати європейським правилам співжиття призводять до того, що Україна опиняється на маргінесах світової культури.

До обговорення також долучилися наукова співробітниця відділення полоністики Ягелонського Університету у Кракові, авторка книги “Мілош і поетика зізнання” Йоана Зах, культуролог, професор університету в Каунасі Егідіюс Александравічюс, критик і історик літератури, співробітник Інституту літературних досліджень Польської Академії наук Марек Залеський, автор книжки “Замість. Про творчість Чеслава Мілоша”.

Контакти: Книгарня “Є”, Оксана Щур, 066 174 11 95

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: