Лише кожна п’ята постраждала від домашнього насильства звертається по допомогу

10 грудня в місті Біла Церква (Київська область) відбулася громадська акція “Молодь проти насильства”

10 грудня в місті Біла Церква (Київська область) відбулася громадська акція “Молодь проти насильства”. Захід провів Центр правової інформації та консультацій у Білій Церкві та юридична клініка Білоцерківського національного аграрного університету в межах Національної кампанії “Стоп насильству!” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

В акції взяли участь студенти й учні, громадські активісти, місцеві мешканці та всі небайдужі.

Під час акції Микола Антонюк, заступник міського голови, зауважив, що проведення акції сьогодні є невипадковим, адже 10 грудня – це Міжнародний день прав людини й останній день національної громадської кампанії “16 днів проти гендерного насильства”. Він закликав припинити всі форми насильства щодо жінок.

Людмила Севериненко, директор Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, розповіла, що метою кампанії “Стоп насильству!” є привернення суспільної уваги до гострих проблем насильства в сім’ї та торгівлі людьми, захист прав жінок, а також формування ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

Ольга Настіна, керівник Центру правової інформації та консультацій, куратор юридичної клініки БНАУ, відзначила, що сьогоднішній захід спрямовано на привернення уваги громадськості до проблеми насильства й залучення громадян до боротьби з ним. За її словами, громадських активістів непокоїть страшна статистика: лише кожна п’ята жінка звертається по допомогу; 98% випадків насильства в родинах відбувається щодо жінок; тільки після 35 актів насильства жінки звертаються по допомогу; 7 років жінка страждає від домашнього насильства, перш ніж піти з дому; у 90% випадків домашнього насильства діти стають його свідками.

Під час акції було представлено План протидії домашньому насильству в Білій Церкві, який включає проведення флеш-мобу “Сильні не ображають”, просвітницьких акцій, розробку й поширення тематичних буклетів, створення гарячої телефонної лінії в Білій Церкві, залучення органів влади до вирішення проблеми, виготовлення соціальної реклами на тему протидії домашньому насильству.

Щорічно в Україні фіксують понад 100 тис. випадків насильства в родинах. 2011 року зафіксовано 126 514 таких випадків, причому 90% із них – це насилля щодо жінок. Лише кожна п’ята жінка звертається по допомогу. Крім того, насильство є найпоширенішою формою порушення прав людини.

Контакти:
Центр правової інформації та консультацій у Білій Церкві
Ольга Настіна
050 35 75 403

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: