Лікарі закликають державу взятися за проблему йододефіциту населення

Фахівці переконані, що для вирішення проблеми йододефіциту населення потрібне втручання держави

Для вирішення проблеми йододефіциту населення потрібне втручання держави. Про це 12 березня в Чернівцях заявили лікарі-ендокринологи – учасники засідання відповідної фокус-групи. Захід організував Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проблему йододефіциту медпрацівники визначили як масштабну й гостру. Лікарі переконані, що для подолання йододефіциту населення слід уживати превентивних заходів. Фахівці запропонували регулярно проводити обстеження населення та запровадити обов’язкове вживання йодованої солі. Крім того, на їхню думку, подоланню йододефіциту сприятиме й ухвалення відповідного закону.

На думку фахівців, програма профілактики йододефіциту дасть змогу забезпечити вразливі категорії населення (зокрема дітей віком від 3 до 15 років, жінок фертильного віку, вагітних жінок, інші категорії, визначені лікарями) медичними препаратами для профілактики й лікування хвороб, пов’язаних зі щитоподібною залозою.

Також медпрацівники наголосили на важливості інформаційно-просвітницьких заходів, які би сприяли підвищенню рівня медичної культури пацієнтів, їхній обізнаності щодо важливості вживання йодовмісних продуктів і медпрепаратів (при потребі).

Контакти:
Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу
Ігор Кухарчук
(0372) 585 314
kuhigor@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: