Lifehаcks для недискримінації

Під час майстер-класу "Lifehacks для недискримінації" в межах правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2016

Під час майстер-класу “Lifehacks для недискримінації” в межах правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2016, який відбувся 31-го березня 2016 року, досвідчені тренери, Олеся Яскевич Наталя Гладких Ігор Бондаренко поділилися з учасниками воркшопів своїми знаннями і досвідом, цікавими, простими, дієвими лайфхаками, використовуючи які, ми зможемо на рівних взаємодіяти з людьми з інвалідністю в різних ситуаціях, але головне так, щоб не було дискримінації.

Голова Ради перекладачів жестової мови, Ігор Бондаренко, розповів про основні міфи та стереотипи, які існують про глухих людей і те, як часто вони призводять до дискримінації. Також тренер зазначив, що переклад на жестову мову – це теж один із необхідних елементів доступності на масових заходах, який сприяє включенню до життя в суспільство людей з порушеннями слуху. Учасники майстер-класу отримали можливість розширити свої знання і про те, як вони можуть налагодити спілкування з людьми, які не чують.

Олеся Яскевич, громадська діячка та організаторка низки реабілітаційних заходів, розповіла, чому і як, до людей з інтелектуальними та психічними порушеннями можна і потрібно ставитися на рівних.

Досвідчена тренерка, Наталя Гладких, за допомогою практичних завдань ознайомила з основними аспектами, на які слід звертати увагу, аби коректно спілкуватися з незрячими людьми. Аби краще засвоїти нові знання, учасникам було запропоновано спробувати відчути на власному досвіді, як сприймають світ люди з порушеннями зору.

Учасники також отримали інформаційні матеріали, підготовлені в межах проекту “Інвалідність не обмежує. Ні дискримінації!”, які у доступній формі розповідають про інвалідність як одну із складових різноманіття у світі.

До нас також завітали герої відео “Інвалідність не обмежує”, які з радістю відповідали на питання учасників і ділилися своїм баченням змін у суспільстві у ставленні до людей з різними видами інвалідності та ще раз наголосили на тому, що обмежує не інвалідність, а дискримінація.

А декому пощастило виграти чудові призи – квитки на виступ Ніка Вуйчича в Києві, квитки на Благодійний концерт “Я бачу світ серцем” і брендовані сувеніри від Кампанії проти дискримінації.

Майстер-клас “Lifehacks для недискримінації” організовано ВГО “Генерація Успішної Дії” в межах проекту “Інвалідність не обмежує. Ні дискримінації!” в рамках Кампанії проти дискримінації за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Фото із заходу тут

Контакти: Юлія Сачук, sachuk@gud.org.ua, +38 (063) 443 29 32

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: