Київська школа економіки підрахувала суму збитків соціальної сфери, медицини та освіти внаслідок агресії росії

“росія бʼє лише по обʼєктах військової інфраструктури”, казали вони рік тому. Ми на власні очі бачили, що ці слова ніколи не були правдою. Та завдяки дослідженню, проведеному експертами з Kyiv School of Economics за підтримки фонду “Відродження”, ця “правда” тепер має і чисельний еквівалент.

За оцінкою експертів проєкту KSE Institute загальна сума прямих збитків закладів соціальної сфери, освіти та охорони здоров`я оцінюється в $10,7 млрд. З них $0,2 млрд – збитки соціальної сфери, $8,8 млрд — збитки закладів освіти, $1,8 млрд – збитки закладів охорони здоров`я.

Станом на січень 2023 року щонайменше 4 497 закладів соціальної сфери, освіти та охорони здоров`я зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення, розпочатого росією рік тому.

Загальні непрямі втрати сягають $11,1 млрд. А необхідна сума для їх відновлення – щонайменше $19,7 млрд.

📌Детальніше із результатами цього дослідження можна ознайомитись тут:


Матеріал підготовлено KSE Institute за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Дослідження політики соціального забезпечення спільно з Міністерством соціальної політики». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: