Критичне мислення в українському контексті: онлайн курс для громадського сектору

Інститут лідерства та управління УКУ та Суспільне мовлення запрошують представників громадського сектору до участі у 8-ми тижневому практикумі з критичного мислення. 

Це буде третя пілотна група, яка завдяки підтримці Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» матиме нагоду безкоштовно пройти курс із супроводом авторки курсу Вікторії Бриндзи. 

Онлайн-курс «Критичне мислення в українському контексті» допоможе навчитися:

 • помічати когнітивні хиби та розуміти, чому вони стаються;
 • аналізувати власне мислення;
 • розуміти впливи, які здійснюються на людське мислення;
 • оцінювати вагу аргументів;
 • виявляти хиби аргументації;
 • формувати та обґрунтовувати власну позицію;
 • сперечатися безпечно.

Як зазначає Вікторія Бриндза, особливу увагу на курсі присвятять темі, чому в українському контексті застосовувати критичне мислення у повсякденному житті може бути складно. Тренерка додає: критичне мислення — це «не про більше думання, а про інакше думання, і це може бути доволі незвично». 

Основний фокус цього курсу — це практичність, що дозволить потренувати навичку критичного мислення.

Метою цього практичного курсу є масштабувати знання про критичного мислення, тому ми відбиратимемо учасників відповідно. Якщо ви працюєте у сфері розвитку громадянського суспільства та бачите себе серед однієї з категорій:

 • керівники громадських організацій та підрозділів;
 • незалежні експерти, та працюєте у сфері розвитку громадянського суспільства;
 • за сферою своєї діяльності займаєтеся просвітництвом;
 • втілюєте чи плануєте проєкти пов’язані із розвитком критичного мислення;
 • маєте досвід тренерської діяльності.

Реєстрація  триває до 25 лютого 2022 року.

Курс  для представників громадського сектору стартує 7 березня 2022 і проходитиме на платформі Prometheus.

У другій половині 2022 року лекційна частина курсу буде доступною для всіх охочих. Практична частина буде переведена авторкою на комерційну основу.

Авторка курсу Вікторія Бриндза — дослідниця, соціологиня, вісім років працювала з дослідженнями цінностей на пострадянському просторі, здобула диплом магістра соціології і політичної науки в Німеччині, здобула ступінь в галузі освітньої науки в Австралії. З 2011 року викладає авторський курс із критичного мислення в Українському католицькому університеті.

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) є структурним підрозділом Українського католицького університету. З 2010 року ІЛУ зміцнює громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

* Курс «Критичне мислення в українському контексті» втілюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту «EU4USociety».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: