Круглий стіл на тему: “Спільні провадження Офісу Омбудсмана та громадських активістів за фактами порушень прав вразливих груп населення: принципи, досвід, перспективи”

8 жовтня 2014 року в приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл на тему: “Спільні провадження Офісу Омбудсмана та громадських активістів за фактами порушень прав вразливих груп населення: принципи, досвід, перспективи”.

8 жовтня 2014 року в приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл на тему: “Спільні провадження Офісу Омбудсмана та громадських активістів за фактами порушень прав вразливих груп населення: принципи, досвід, перспективи”.

У заході взяли участь працівники Офісу Омбудсмана: Юрій Бєлоусов, Сергій Швець, Євгеній Прусов, Віктор Чупров, Валентина Оболєнцева, а також представники неурядових організацій, які у період з вересня 2013 року по вересень 2014 року брали участь у проведенні спільних проваджень щодо порушення прав наркозалежних та секс-працівників.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Бєлоусов зазначив:”Саме на прикладі роботи з клієнтами програми замісної терапії і тих злочинів, з яким нам доводиться стикатися, почав формуватися альтернативний механізм розслідувань порушень прав людини і неналежного поводження з боку працівників правоохоронних органів.” Також пан Бєлоусов подякував Міжнародному фонду «Відродження» за сприяння в організації даних заходів та працівникам неурядових організацій, які брали участь у спільних провадженнях.

У свою чергу Андрій Толопіло, керівник проекту, розповів про ідею виникнення даного механізму, виокремив декілька напрямків діяльності, а також звернув увагу на типові порушення прав даних категорій населення працівниками міліції, зокрема: щодо наркозалежних, то це умисне використання станів наркотичної залежності і вразливого становища для вимагання або спроби звинуватити людину у вчинках, які вона не здійснювала; щодо секс-працівників – це сексуальне насилля, вимагання грошей та примушування підписати різні процесуальні документи, протоколи для забезпечення видимості ефективної роботи правоохоронців. Окрім того він зауважив, що між підрозділами міліції достатньо хороша комунікація, тому якщо за якісь злочини притягують до відповідальності їхніх колег, це швидко стає відомо і беруться до уваги відповідні ризики, щоб не піддавати себе небезпеці.

Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, наголосив на важливості подальшої підготовки активістів та залучення широкого кола суспільства до зазначених проблем. За його словами, хорошим показником роботи новоствореного механізму є зростаюча кількість історій успіху даних справ. Також він подякував Офісу Омбудсмана за відкритість до співпраці із громадськістю та всім, хто долучився до реалізації проекту і висловив сподівання на подальшу взаємодію.

Представник Міжнародного фонду «Відродження» Олена Кучерук, підкреслила значущість здійснення спільних проваджень та підтримала думку щодо широкого висвітлення даної проблематики, оскільки це є своєрідною превенцією і профілактикою згаданим порушенням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: