Круглий стіл “Впровадження замісної підтримуючої терапії в Україні”

4 липня 2005 року в Міністерстві охорони здоров’я України відбувся круглий стіл "Впровадження замісної підтримуючої терапії в Україні". Круглий стіл організовано комітетами Національної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу з лікування, підтримки та догляду, по роботі з уразливими групами та захисту прав ЛЖВ та уразливих груп за підтримки ВООЗ, ЮНЕЙДС/УООННЗ для представлення звіту спільної місії ВООЗ/ЮНЕЙДС/УООННЗ щодо замісної терапії в Україні

4 липня 2005 року в Міністерстві охорони здоров’я України відбувся круглий стіл “Впровадження замісної підтримуючої терапії в Україні”.

Круглий стіл організовано комітетами Національної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу з лікування, підтримки та догляду, по роботі з уразливими групами та захисту прав ЛЖВ та уразливих груп за підтримки ВООЗ, ЮНЕЙДС/УООННЗ для представлення звіту спільної місії ВООЗ/ЮНЕЙДС/УООННЗ щодо замісної терапії в Україні.

В листопаді 2004 року, на прохання Міністерства охорони здоров’я України спільна місія ВООЗ/ЮНЕЙДС/УООННЗ перебувала в Україні з метою надання експертних порад щодо введення замісної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків із застосуванням метадону та бупренорфіну задля попередження та лікування наркотичної залежності у людей,  які живуть з ВІЛ/СНІДом.

У зв’язку з політичними подіями, діяльність місії була передчасно припинена. Тим не менш, учасникам місії вдалось зустрітися з широким колом ключових дійових осіб (включно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством внутрішніх справ, СБУ, НУО), розглянути перешкоди у впровадженні програм замісної підтримуючої терапії, та шляхи подолання цих перешкод, а також, запропонувати низку рекомендацій, пов’язаних із замісною терапією задля ефективного впливу на подвійну епідемію ВІЛ/СНІДу та ін’єкційного споживання наркотиків.

Даний круглий стіл був спрямований на:

  1. Представлення та обговорення висновків та рекомендацій спільної місії ВООЗ/ЮНЕДС/УООННЗ щодо замісної підтримуючої терапії, яка відбулась в листопаді 2004 року;
  2. Представлення огляду міжнародного досвіду відносно впровадження замісної підтримуючої терапії;
  3. Розгляд новітніх зрушень в Україні щодо впровадження програм ЗПТ;
  4. Досягнення консенсусу щодо рекомендацій стосовно впровадження та розширення програм ЗПТ в Україні.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Ірини Гришаєвої
за телефоном 425 88 28 або електронною поштою  igr@who.org.ua

Аріель Брай
Співробітник програми “3 до 5”
Офіс ВООЗ в Україні
Тел./факс: +38 044 425 88 28

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: