Круглий стіл «Міжнародний кримінальний суд: досвід Грузії»

21 квітня 2015 року о 13.30 Комітетом з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Верховної Ради України спільно з платформою правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний» проводиться круглий стіл «Міжнародний кримінальний суд: досвід Грузії».

21 квітня 2015 року о 13.30 Комітетом з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Верховної Ради України спільно з платформою правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний» проводиться круглий стіл «Міжнародний кримінальний суд: досвід Грузії». Захід проводиться за підтримки Міжнародного партнерства за права людини та Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Експерти з Грузії та України окреслять політичні та правові перешкоди, які стояли перед розслідуванням міжнародних злочинів під час російсько-грузинського конфлікту 2008 року, а також проведуть паралелі із сучасною ситуацією в Україні та обговорять уроки “грузинського досвіду” співпраці із Міжнародним кримінальним судом для України.

У лютому 2015 році парламент України ухвалив разову декларацію про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду для розгляду воєнних злочинів та злочинів проти людяності, які були вчинені під час збройної агресії Росії. Попри це в стінах парламенту досі не розглядали законопроект 1788, який відкриває дорогу для повної ратифікації Римського статуту та приєднання України до Міжнародного кримінального суду. Варто підкреслити, що опоненти ратифікації Римського статуту апелюють саме до «грузинського досвіду» співпраці із судом.

Запрошені експерти-доповідачі:

  • Сімон Папуашвілі, голова грузинської коаліції «За Міжнародний кримінальний суд», колишній Урядовий Уповноважений Грузії в Європейському суді, експерт Міжнародного партнерства за права людини (Грузія,);
  • Єлєна Філеєва, виконавчий директор організації «Стаття 42» (Грузія, Бельгія).
    Алекс Презанті, експерт Міжнародної федерації з прав людини (Швейцарія).

Із української сторони до участі в круглому столі запрошені народні депутати, представники уряду, РНБО, Адміністрації Президента, Генеральної прокуратури України, СБУ, МВС, Конституційного суду України, наукової спільноти, громадськості.

Контакти: Марії Іваник +380507058672

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: