Круглий стіл “Європейський вибір в інформаційному полі Севастополя”

25 листопада 2005 року Севастопольська міська громадська організація Об'єднання "Євроатлантичний вибір" за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" провела у Севастополі круглий стіл на тему "Європейський вибір в інформаційному полі Севастополя".

25 листопада 2005 року Севастопольська міська громадська організація Об’єднання “Євроатлантичний вибір” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” провела у Севастополі круглий стіл на тему “Європейський вибір в інформаційному полі Севастополя”.

У семінарі взяли участь редактори, заступники редакторів, журналісти місцевих, кримських та загальноукраїнських ЗМІ.

Метою круглого столу було надання можливості обговорити стан, проблеми і перспективи виконання державних програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 рр., роль та місце ЗМІ у наданні севастопольцям достовірної інформації.

Було зазначено, що севастопольці отримують переважно негативну інформацію щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, відзначений брак безпосередньо інформації щодо статутних документів, механізмів ухвалення рішень тощо. Учасники круглого столу зазначили, що загалом місцеві ЗМІ мало говорять і пишуть про ЄС та НАТО, хоча попит на таку інформацію сьогодні є, особливо серед  молоді (за результатами опитування серед студентів чотирьох найбільших севастопольських ВУЗів, 85% севастопольських студентів вважають себе недостатньо поінформованими з питань європейської інтеграції України, а 73% хочуть отримувати більше такої інформації).

Учасники круглого столу обговорювали необхідність проведення відеопрезентацій, виступів в електронних ЗМІ, розміщення на телеканалах відповідних програм. Виступаючі окреслили наступне коло питань, що мають бути вирішені: створення інформаційного банку даних, організація діяльності інформаційних центрів, проведення низки соціологічних досліджень, вирішення питань інформування громадськості на державному рівні, надання методичної допомоги ЗМІ у розробці тематичних матеріалів та розробки спеціальних програм інформування молоді з питань євроатлантичної інтеграції.

Основною проблемою інформування громадян з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України більшість севастопольських журналістів бачить в незацікавленості ЗМІ, недостатній підготовці самих журналістів, недостатній підтримці органів державної влади (представників якої,  до речи, не було на круглому столі).

 У результаті обговорення були визначені нагальні завдання у контексті вирішуваних проблем щодо надання об’єктивної, вичерпної інформації задля уникнення маніпулювання громадською свідомістю севастопольців, у т.ч. й напередодні виборчих перегонів.

Євгенія Мартинюк, асистентка Європейської програми
тел: +380 (44) 486 25 96 
eлектронна пошта: martynyk@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, вул. Артема 44, оф.4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: