Кримська Громадянська Асамблея підтвердила необхідність прийняття нової Конституції України на Конституційній Асамблеї

3 червня учасники "круглого столу" "Нова Конституція і позиція громадянського суспільства" в Сімферополі прийняли рішення вважати його третім етапом Кримської Громадянської Асамблеї. Її учасники підтвердили вимогу другого етапу Асамблеї, який відбувся у червні 2007 року, щодо необхідності розробки проекту нового Основного закону держави спеціальним виборним органом установчої влади – Конституційною Асамблеєю. Про це йдеться у зверненні до органів державної влади, ухваленому під час третього етапу Кримської Громадянської Асамблеї.  

3 червня учасники “круглого столу” “Нова Конституція і позиція громадянського суспільства” в Сімферополі прийняли рішення вважати його третім етапом Кримської Громадянської Асамблеї. Її учасники підтвердили вимогу другого етапу Асамблеї, який відбувся у червні 2007 року, щодо необхідності розробки проекту нового Основного закону держави спеціальним виборним органом установчої влади – Конституційною Асамблеєю. Про це йдеться у зверненні до органів державної влади, ухваленому під час третього етапу Кримської Громадянської Асамблеї.

Її учасники також звернулися до народних депутатів з пропозицією якомога швидше розглянути законопроект Т. Стецьківа, В. Стретовича та М. Томенка “Про процедуру підготовки нової редакції Конституції України”, розглянути законопроекти щодо обмеження депутатської недоторканості та пільг, наданих їм, змінити систему виборів до місцевих рад на мажоритарну або на змішану за відкритими списками, передбачити відповідальність органів місцевого самоврядування за обмеження прав і свобод людини. Також у документі говориться про необхідність розглянути доцільність створення верхньої палати парламенту, до якої обиралася б однакова кількість депутатів від АР Крим, кожної області, міст Севастополя та Києва.

В роботі Кримської Громадянської Асамблеї взяли участь представники громадських організацій. Серед них – Кримської організації ВГО “Наша Україна”, Комітету по моніторингу свободи преси в Криму, Центру захисту прав людини ім. П. Григоренка, Кримської асоціації голубівників, шанувальників співочих і декоративних птахів, Кримського регіонального комітету Хельсінкської громадянської асамблеї, Сімферопольської незалежної медіа-профспілки, кримської громадської організації “Український дім”, Кримськотатарського молодіжного центру, кримськотатарської організації “Голос молоді”, громадської організації “Український дім”, молодіжної громадської організації “Екшн”. Заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим Валерій Пробий-Голова під час привітання учасників Асамблеї відзначив, що Глава держави закликав громадян до найширшого обговорення проблеми конституційної реформи.

У своїх виступах багато учасників Асамблеї наголошували, що Конституція України об’єктивно потребує реформування, оскільки її невдала реформа 2004 року, здійснена під час кризи, призвела до інституційного протистояння між Президентом і прем’єр-міністром України, зробила неефективним парламент. Учасники форуму переконані, що створити новий Основний закон, який адекватно відображав би потреби суспільства і держави, політикум, на жаль, не здатний, а тому необхідна активна участь у цьому процесі громадянського суспільства.

Учасники Кримської Громадянської Асамблеї вирішили провести четвертий її етап і обрали кандидатів на участь у Громадянській Асамблеї України, яка відбудеться 21 червня в Києва.

Довідка. Кримська Громадянська Асамблея – це форум, на якому представники громадських організацій та експерти обговорюють своє бачення конституційної реформи. Перші її два етапи відбулися влітку 2007 року. 

 Прес-служба
Кримської Громадянської Асамблеї
Т. 8-67-979-88-59


 

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: