Кращі ромські студенти навчалися втілювати громадські ініціативи

12-16 липня у Києві відбулася Міжнародна конференція ромських студентів, що отримують стипендії для навчання у вищих навчальних закладах від Ромського освітнього фонду.

На конференції були присутні студенти з України, Росії та Молдови, які є стипендіатами «Програми правових та гуманітарних стипендій» Ромського освітнього фонду.

Захід, як і самі стипендії підтримки юридичної та гуманітарної освіти студентам, фінансує Ромський освітній фонд (Будапешт) спільно з німецьким фондом “Память, відповідальність, майбутнє”. Організаційну підтримку конференції надав Міжнародний фонд «Відродження».

Перший день конференції відбувався у форматі «Open space» (технологія відкритого навчання), що означає відкритий формат зустрічі, який служить основою для подальшого програмного розвитку, можливостей співпраці, навчання студентів та випускників програми. Це сприяло груповому обміну ідеями і початку формування студентської мережі для подальшої професійної співпраці.

Оскільки формат навчання достатньо відкритий, на зустрічі учасники мали можливість підняти різні питання, які їх цікавили, на тему отримання стипендії, навчання, працевлаштування та багато інших.

14-15 липня відбувався семінар із розробки та менеджменту проектів, під час якого учасники конференції обирали певні соціальні проблеми і розробляли проект, який зміг би допомогти вирішити ці проблеми. Робота проводилася в трьох групах. Під час цього семінару учасники конференції навчилися визначати ціль та завдання проекту, розвинули загальне розуміння та методи реалізації успішного проекту за допомогою покращеного планування, спілкування та моніторингу, навчилися визначати кроки планування та реалізації проектів, розробляти план того, як застосовувати отримані на семінарі навики і знання та поділитися ними з іншими, визначати успішність проекту. А також навчилися оцінювати активи, визначати цикл розвитку, проводити моніторинг та оцінку проекту, визначати його бюджет.

 

Автор: стипендіатка Ніна Різун, м. Херсон

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: