Ковельські юристи змусили боржника сплатити аліменти

Наталія Самчинська, активістка ГО "Центр правової допомоги", опублікувала на порталі "Правовий простір" матеріал про те, як жінці допомогли стягнути аліменти на дитину з колишнього чоловіка

Наталія Самчинська, активістка ГО “Центр правової допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” матеріал про те, як жінці допомогли стягнути аліменти на дитину з колишнього чоловіка. Допомогу їй надав Центр правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ковельські юристи змусили боржника сплатити аліменти
Наталія Самчинська

Часто після розірвання шлюбу чоловік забуває про батьківський обов’язок – утримувати дітей, та лишає їх напризволяще. А коли ще й виконавча служба не квапиться виконати свій обов`язок по стягненню аліментів з татуся? Неповна родина змушена бідувати. У Ковелі лише за допомогою юристів, жінка змогла отримати заборговані кошти.

Людмила Іванченко* проживає разом із двома дітьми та мамою пенсіонеркою. Вона працює технічним працівником комунального підприємства. Живе скромно, адже зарплатня невелика і її постійно не вистачає. Сім`я Людмили змушена економити на продуктах харчування. А речі для себе і дітей доводиться купувати у секонд-хенді.

Після розлучення з чоловіком Людмила звернулася в суд для стягнення аліментів. І за рішенням Ковельського міськрайонного суду щомісячно має отримувати від нього кошти на утримання першокласника Романа. Цим же судом виданий виконавчий лист, який направлений до виконавчої служби.

Оскільки батько дитини проживає в іншій області, то Людмилі складно контролювати за виплатою аліментів. Як результат, рішення суду вже багато років не виконується. Зокрема, і через бездіяльність працівників виконавчої служби. Борг по сплаті аліментів уже перевищує одинадцять тисяч гривень. І це в той час, як Людмила змушена рахувати кожну копійку. І кожен раз вирішувати – купити їй дитині фрукти, чи одежину.

Жінка неодноразово телефонувала до виконавчої служби, щоб вони стягнули борг з колишнього чоловіка. Однак всі її звернення були проігноровані. Також Людмила намагалась умовити колишнього чоловіка. Адже ці кошти потрібні були на утримання їх спільної дитини. Але згодом колишній чоловік просто перестав відповідати на дзвінки.

Тож терпець жінці урвався, і Людмила Іванченко* звернулася за допомогою до Центру правової інформації та консультацій у місті Ковелі. Щоб з допомогою юристів вирішити проблему стягнення аліментів на дитину.

Юрисконсульт Волинської обласної громадської організації «Центр правової допомоги» Наталія Дуброва підготувала скаргу на бездіяльність державного виконавця Дмитра Петренка*. У листі на ім’я начальника відділу виконавчої служби також поставила вимогу врешті-решт стягнути аліменти з батька-боржника.

За місяць Людмила Іванченко завітала до Центру з приємною звісткою. Вона йде отримувати грошовий переказ від батька дитини. Жінка також повідомила, що їй телефонували з виконавчої служби та пообіцяли і надалі системно працювати із батьком-боржником по стягненню аліментів на дитину. Сподіваємось, що посадові особи виконавчої служби своєї обіцянки дотримаються.

*Імена та прізвища змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
Legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: