Ковельські державні виконавці працюють краще під наглядом

Наталія Самчинська, активістка ГО "Центр правової допомоги", опублікувала на порталі "Правовий простір" матеріал про те, як жінці допомогли домогтися аліментів від колишнього чоловіка

Наталія Самчинська, активістка ГО “Центр правової допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” матеріал про те, як жінці допомогли домогтися аліментів від колишнього чоловіка. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ковельські державні виконавці працюють краще під наглядом
Наталія Самчинська

До Центрів правової інформації та консультацій часто звертаються жінки з однаковою проблемою. Це заборгованість по виплаті аліментів на утримання дітей, від сплати яких ухиляються їхні колишні чоловіки. І, на жаль, державні виконавці часто працюють не на благо жінок.

Така ж ситуація сталася і у ковельчанки Вікторії Онищук*. Декілька років тому вона розлучилася зі своїм чоловіком і залишилася сама з маленькою донечкою. Шкода, але колишній чоловік відмовився допомагати своїй же дитині, тому Вікторія подала на нього в суд, щоб отримати аліменти.

Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області жінці присудили аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 400 гривень в місяць. Задоволена мама отримала виконавчий лист за рішенням суду, і подала його до відділу державної виконавчої служби, щоб виконавці стягли аліменти з її колишнього чоловіка.

Час ішов, а справа не просувалася. Жодних відомостей від державних виконавців, які вели її справу, пані Вікторія не отримувала. Аліментів також не було. Ситуація ускладнювалась ще й тим, що виконавчий лист подали для примусового виконання за місцем реєстрації колишнього чоловіка в іншому, віддаленому районі області.

Через жорсткий робочий графік та виховання маленької дитини Вікторія не могла часто відвідувати віддалений район та з’ясовувати стан справ. Врешті-решт, жінці набридла ця ситуація невизначеності та відсутності допомоги для дитини, тож вона звернулася у Ковельский Центр правової інформації та консультацій.

Ознайомившись з матеріалами справи, Василь Ковальчук, координатор Центру правової інформації та консультацій підготував пані Вікторії письмовий запит на ім’я державного виконавця із вимогою невідкладно надати ґрунтовні та вичерпні роз’яснення, на якій стадії перебуває виконавче провадження, та які дії здійсненні, щоб виконати рішення суду.

Відповідь не змусила довго чекати. Під час наступного візиту пані Вікторія повідомила Висилю Ковальчуку, що вона не лише отримала письмову відповідь від державного виконавця, але й виявила на своєму банківському рахунку, спеціально відкритому для нарахування аліментів, чималу суму, яка складає левову частку існуючої заборгованості по аліментах.

* Ім’я та прізвище героя змінені з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
Legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: