Ковельська пенсіонерка здобула спокійне життя через суд

Олена Матвійчук, голова ГО "Центр Правової Допомоги", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про допомогу жінці у вирішенні житлового конфлікту

Олена Матвійчук, голова ГО “Центр Правової Допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про допомогу жінці у вирішенні житлового конфлікту. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ковельська пенсіонерка здобула спокійне життя через суд
Олена Матвійчук

Замість спокійного життя на пенсії Зінаїда Іванівна Петровська* отримувала повідомлення від банку, погрози колекторських контор та численні повістки в суд щодо заборгованостей колишнього зятя. Ці моральні знущання довели жінку до інсульту. Захиститися пенсіонерка змогла тільки вигравши суд.

Пані Зінаїда єдина власниця будинку, у якому мешкає. Кілька років тому її донька вийшла заміж. Після одруження діти переїхали жити до неї, і Зінаїда Іванівна зареєструвала місце проживання новоспеченого зятя в своєму домі.

Однак, сімейне життя в молодят не склалося. Вони розійшлися, а згодом оформили розлучення. Колишній зять відразу виїхав. Однак зніматися з реєстрації в будинку не поспішав.

Більше того, як з’ясувалося згодом, колишній зять став на «слизьку стежку». Як наслідок, на адресу Зінаїди Іванівни почали систематично надходити повідомлення від банківських установ про значну заборгованість за кредитами. Погрози колекторських контор про арешт та вилучення її майна за борги колишнього зятя. А також численні судові виклики та повістки у кримінальних справах.

А пані Зінаїда вже у поважному віці. Вона має слабке, підірване здоров’я, а відтак, на схилі літ потребує поваги та спокою, сімейного затишку. Замість піклування, злагоди та доброзичливої обстановки в родині, вона отримала постійний стрес та емоційні переживання. Звичайно, ці потрясіння негативно вплинули на стан здоров’я Зінаїди Іванівни. У неї постійно підвищувався артеріальний тиск, вона втратила апетит та спокійний сон, тощо. А нещодавно вона навіть перенесла інсульт.

Терпіти більше пані Зінаїда не могла, тому за порадою знайомої звернулася до Центру правової інформації та консультацій, що створений ВОГО «Центр правової допомоги». Ситуація вимагала невідкладного реагування, адже йшлося про здоров`я та спокійне життя пенсіонерки. Заступник голови ВОГО «Центр правової допомоги», юрист Центру Василь Ковальчук підготував та подав до Ковельського міськрайонного суду Волинської області позовну заяву про визнання колишнього зятя особою, яка втратила право користування житловим приміщенням.

Суд своїм рішенням від 31 жовтня 2013 року повністю задовольнив позовну заяву і визнав колишнього зятя Зінаїди Іванівни Петровської таким, хто втратив право користування належним їй житловим приміщенням. На підставі даного рішення суду Зінаїда Іванівна змогла зняти з реєстрації колишнього зятя. Та отримала можливість жити спокійним життям у власній оселі.

*Ім`я та прізвище героїні змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр Правової Допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: