Конструктивний діалог Мінприроди з громадськістю допоможе Україні отримати 45 мільйонів євро

Аргументи низки всеукраїнських екологічних організацій на користь залучення громадськості до діалогу щодо розробки Стратегії національної екологічної політики та Національного плану дій були почуті. Громадські організації долучаються до розробки якісного проекту Стратегії, ухвалення якої є однією з головних умов отримання Україною секторальної бюджетної підтримки від Європейського Союзу в розмірі 35 мільйонів євро, а також 10 мільйонів - від уряду Швеції.

У відповідь на відкриті звернення із закликом переглянути процес підготовки та ухвалення Стратегії національної екологічної політики громадські організації отримали змістовну відповідь за підписом Першого заступника Міністра охорони навколишнього природного середовища Володимира Ігнащенка (Лист № 14057/14/10-10 від 20.07.2010). У ній ідеться зокрема про наступне: «Зважаючи на конструктивну критику НУО, Мінприроди 23 червня повторно оприлюднило на своїй сторінці проект Стратегії національної екологічної політики з метою його громадського обговорення. Засідання громадського обговорення Стратегії буде призначено у відповідності до законодавства. Також, враховуючи пропозиції НУО, Мінприроди започаткувало розробку Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період 2011–2015 роки, для чого ініційоване створення міжнародної робочої групи, що включає трьох представників НУО».

Проект Стратегії з першим проектом Показників успішності реалізації бюджетної підтримки доступний на веб-сторінці Мінприроди з 23 червня. За словами начальника управління екологічної політики Мінприроди Володимира Білоконя, станом на початок серпня 2010 року надійшло 8 письмових пропозицій з коментарями до проекту Стратегії від громадських організацій. «Ми плануємо підготувати та провести громадські слухання проекту Стратегії та НПД наприкінці серпня – на початку вересня, – говорить посадовець. – Після цього ми опрацюємо всі письмові пропозиції та підготуємо огляд коментарів громадськості з роз’ясненнями, чому ті чи інші правки та доповнення були чи не були враховані». Наразі Робоча група з екологічної політики Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва Україна – ЄС готує коментарі до проекту Показників.

Водночас до завершення робіт з підготовки фінансової Угоди про надання бюджетної підтримки ЄС природоохоронному сектору України залишилося п’ять місяців. Наразі відбувається розробка технічно-адміністративних умов Угоди, які ґрунтуються на Показниках. Перший проект Угоди буде розглядатися на засіданні Спільної робочої групи з реалізації бюджетної підтримки за участі представників ЄС та SIDA, яке відбудеться 26 серпня 2010 року. Очікується, що представники громадських екологічних організацій також будуть запрошені до участі.

Нагадаємо, що головною умовою отримання Україною секторальної бюджетної підтримки від Європейського Союзу в розмірі 35 мільйонів євро, а також 10 мільйонів – від уряду Швеції є підготовка та ухвалення до кінця 2010 року Закону України «Про затвердження Стратегії національної екологічної політики», що є головним в екологічній галузі зобов’язанням в рамках реалізації Порядку денного асоціації Україна – ЄС на 2010 рік. Рішення про надання першого траншу у розмірі 15 млн. євро буде прийнято на підставі підписання Угоди про надання бюджетної підтримки ЄС природоохоронному сектору України, але безпосереднє виділення грошей відбудеться на підставі затвердження Кабінетом Міністрів України Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища протягом першого кварталу 2011 року.

***

Це повідомлення підготовлене в рамках громадського моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань перед Європейським Союзом у сфері екологічної політики, що, серед іншого, здійснюється в рамках проекту “Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Контактні особи:

Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО «МАМА-86». координатор проекту “Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС”, anna@mama-86.org.ua

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми МФВ, nakonechna@irf.kiev.ua

*****

Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» працює з 1990 року з метою екологізації політики та практики в Україні для переходу до сталого розвитку. Веб-сторінка: www.mama-86.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: