Конкурс «Відстоювання доступу до лікарських засобів в умовах економічної кризи»

В результаті політичної та економічної кризи, девальвації курсів іноземних валют та проведення антитерористичної операції у східних регіонах країни, купівельна спроможність гривні впала. Навіть при підвищених обсягах державного фінансування на закупівлю лікарських засобів є значні ризики їх нестачі та переривання лікування для осіб, що мають хронічні захворювання

В результаті політичної та економічної кризи, девальвації курсів іноземних валют та проведення антитерористичної операції у східних регіонах країни, купівельна спроможність гривні впала. Навіть при підвищених обсягах державного фінансування на закупівлю лікарських засобів є значні ризики їх нестачі та переривання лікування для осіб, що мають хронічні захворювання (онкологія, цукровий діабет, орфанні хвороби, кардіологічні та неврологічні хвороби, тощо). Ліки для таких пацієнтів закуповуються в рамках існуючих 18 державних програм. Станом на початок квітня 2015 року не зважаючи на громадську активність пацієнтів та активістів процес державних закупівель так і не розпочався, а передачу закупівель від МОЗу до міжнародних організацій буде реалізовано лише для лікарських засобів для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вакцин.

Саме тому Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс проектів «Відстоювання доступу до лікарських засобів в умовах економічної кризи та недофінансування галузі».

Мета цього конкурсу – провести громадський контроль закупівель життєво-необхідних лікарських засобів для пацієнтів, хворих на онкологічні захворювання, цукровий діабет, фенілкетонурію, муковісцидоз, гемофілію та ін. на національному та місцевому рівні силами об’єднань пацієнтів, активістів, лікарів та юристів.

Учасники – громадські організації, професійні об’єднання, благодійні фонди, що працюють в сфері громадського здоров’я, забезпечення прав пацієнтів, залучені до надання допомоги пацієнтам та, відповідно, володіють інформацією щодо стану забезпечення права на отримання медичної допомоги.

Загальний бюджет конкурсу – 840 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 170 000 гривень.

Термін виконання проекту  – 9 місяців.

Контакти:  Вікторія Тимошевська,  директор  tymoshevska@irf.ua, Ярослава Шуляк,  координатор shuliak@irf.ua, Програмна ініціатива «Громадське здоров’я»   (044) 461 97 09

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: