Конкурс на участь у літературно-мистецькій резиденції “СпільноART”

Ромська програма Міжнародного фонду “Відродження” оголошує конкурс на участь у літературно-мистецькій резиденції “СпільноART”, яка відбуватиметься на початку квітня 2019 року в Карпатах.

Хоча Україна є полікультурною, у вітчизняних літературі та мистецтві прикладів самопредставлення етнічних меншин, зокрема й ромського народу, обмаль. Про та за ромів переважно “говорить” більшість, українці, зображуючи їх у літературних творах і мистецьких роботах через призму власних стереотипних уявлень, сформованих через обмежені контакти і нерозуміння ромських традицій, культури, історії тощо. При цьому для ромів фактично немає простору сказати про те, як вони самі бачать себе, розповісти власну історію, не викривлену перспективою іншого. Більше того, брак такого простору формує замкнене коло, підтримуючи та посилюючи стереотипне бачення ромів і закриваючи двері для розвитку соціальної згуртованості, взаємоповаги й толерантності.

Свідомі цього, Ромська програма Міжнародного фонду “Відродження” оголошує конкурс на участь у літературно-мистецькій резиденції “СпільноART”, яка відбуватиметься на початку квітня 2019 року в Карпатах.

Мета резиденції: створити простір для спільного творчого процесу письменників і митців українського й ромського походження, а також з інших етнічних громад, для вільної саморефлексії та самопрезентації, здобуття нових знань і навичок, навчаючись у професіоналів своєї справи тощо.

У результаті очікується, що резиденти створять інноваційний якісний літературний і мистецький продукт – ілюстровану антологію малої прози – який розкриє різні аспекти ідентичності та співжиття української і ромської громад.

Тому, якщо ви:

  • активна, комунікабельна людина, що відкрита до міжкультурного діалогу і нових знань;
  • маєте досвід написання художнього прозового тексту або досвід роботи у різних техніках живопису й графіки;
  • цікавитеся історією, культурою, традиціями ромського народу,

Запрошуємо вас до участі у конкурсі та, зрештою, самій резиденції!

Як учасник резиденції, ви протягом одного тижня спільно з відомими професійними письменниками, літературознавцями, художниками та журналістами-репортажистами матимете змогу:

  • взяти участь у творчому процесі, орієнтованому на кожного з учасників резиденції;
  • отримати натхнення й мотивацію до творчих пошуків, відвідавши арт-простори, хаби, музеї та ін.;
  • отримати нові навички з написання художньої прози, різних технік живопису та графіки;
  • отримати нові знання про формуванням взаємотолерантного середовища у громадах, а також про історію та сучасність ромської громади в України;
  • через власну творчість прийти до розуміння свого місця і ролі у власній громаді та ширшому українському суспільстві.

Для участі у конкурсі потрібно:

1. Заповнити анкету за посиланням

2.

  • Для тих, хто має на меті писати прозу – Написати есе (нарис) на тему “Мій досвід зустрічі з іншим” обсягом до 5000 знаків з пробілами (1,5 сторінки) і надіслати його на e-mail spilnoart.residence@gmail.com, зазначивши у темі листа: Конкурс “СпільноART” – проза.
  • Для тих, хто має на меті займатися ілюстрацією – Надіслати 2 (два) ескізи/плакати/малюнки/графіки на e-mail spilnoart.residence@gmail.com, зазначивши у темі листа: Конкурс “СпільноART” – арт.

Останній день подачі заявок – 15 березня 2019.

Дата оголошення результатів – 2 квітня 2019.

Додаткові питання та коментарі з приводу участі у конкурсі адресуйте:

–        Радославі Чекмишевій, менеджерці Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду “Відродження”, chekmysheva@irf.ua

Facebook-сторінка резиденції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: