Конкурс на підтримку стратегічних судових справ щодо дискримінації

Проект “Без Кордонів” Центру “Соціальна Дія” спільно з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні оголошує пошук стратегічних судових справ, що стосуються дискримінації за ознаками раси, національного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, інвалідності, та/або випадків розпалювання ненависті щодо етнічних і релігійних меншин або ЛГБТ-спільноти

Проект “Без Кордонів” Центру “Соціальна Дія” спільно з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні оголошує конкурс на підтримку стратегічних судових справ, що стосуються дискримінації за ознаками раси, національного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, інвалідності, та/або випадків розпалювання ненависті щодо етнічних і релігійних меншин або ЛГБТ-спільноти. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під стратегічною справою мається на увазі справа, яка може змінити адміністративну чи судову практику, впливає на зміни в законодавстві чи спрямована на захист від дискримінації, у випадках, коли обставини справи потенційно можуть впливати на велику кількість людей.

Експерти підтримають 5 справ. Фінансову підтримку надаватимуть винятково на оплату роботи юристів та адвокатів. Жертвам порушень прав людини фінансової підтримки не надають.

Правова допомога може полягати в письмових чи усних консультаціях, у допомозі зі складанням документів, а також у представництві в судах чи органах влади, міжнародних органах.

Стратегічну справу також можуть підтримувати іншими методами – наприклад, дослідженнями, масовими мирними заходами, поширенням інформації через ЗМІ й іншими кампаніями захисту порушених прав.

Працівники Проекту, їхні родичі та близькі не мають права звертатися по підтримку.

Факт звернення по правову допомогу, інформація про факти справи, зміст наданої правової допомоги, зміст рішень експертної ради є конфіденційною інформацією. Її може бути поширено лише за письмовою згодою клієнта, відповідно до чинного законодавства та лише з метою привернути увагу суспільства до проблеми.

Критерії відбору справ:
– наявність дискримінації за ознаками раси, національного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, інвалідності, розпалювання ненависті щодо етнічних і релігійних меншин або ЛГБТ-спільноти;
– позитивне вирішення справи може серйозно вплинути на чинне законодавство, адміністративну чи судову практику;
– справу може бути визнано прийнятною для розгляду в Європейському суді з прав людини, Комітеті ООН з прав людини чи іншому міжнародному органі;
– наявність доказів, своєчасність звернення, відсутність перешкод для використання національних і міжнародних процедур (дотримання процесуальних термінів, порядку тощо);
– порушення має масовий характер та/чи системний характер;

Справа є неприйнятною для підтримки, якщо:
– характер порушень не відповідає цілям і критеріям Проекту;
– є конфлікт між приватними особами та недержавними юридичними особами;
– справа має комерційний характер і спрямована на отримання прибутку;
– існує конфлікт інтересів.

Обов’язкову відповідь про можливість чи неможливість підтримки кожної справи нададуть після розгляду кожного звернення.

Заяву на надання підтримки слід надіслати на електронну адресу info@noborders.org.ua.

Центр “Соціальна Дія”
info@noborders.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: