Конкурс для педагогів із утвердження прав людини в школах

Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Норвезьким гельсінським комітетом оголошують конкурс на участь у першому семінарі третього навчального курсу “Школа – територія прав людини”

Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Норвезьким гельсінським комітетом проводять конкурс на участь у першому семінарі третього навчального курсу “Школа – територія прав людини”. Семінар відбудеться за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Конкурс оголошено для адміністраторів і вчителів загальноосвітніх і середньо-спеціальних навчальних закладів. Він є навчальним заходом всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”.

До участі в конкурсі запрошують представників навчального закладу у складі педагога (вчителя, чи психолога, чи соціального педагога) й адміністратора (директора чи заступника директора), які готові розвивати підходи до управління школою, організації навчально-виховного процесу на принципах прав людини й демократії.

Семінар є складовою навчального курсу, у якому матиме змогу взяти участь школа. Курс включає такі етапи:
І. Навчальна підготовка в межах першого семінару для вчителів і директорів шкіл і подальша робота з розвитку підходів до організації навчально-виховного процесу у школі на принципах прав людини та демократії.
ІІ. Напрацювання пропозицій щодо розвитку підходів до управління школою, організації навчально-виховного процесу на принципах прав людини й демократії та вироблення таких управлінських моделей (другий семінар).
ІІІ. Обмін досвідом із колегами з України й інших країн.

Перший семінар відбуватиметься з 7 до 13 жовтня в Чернігові.

Претенденти на участь у семінарі мають брати активну участь у всіх етапах навчального курсу – першому та другому навчальних семінарах і дистанційній сесії. Участь зареєстрованих учасників у всіх навчальних заняттях і виконання завдань у дистанційному режимі є обов’язковою умовою.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, витрати на проїзд до місця проведення та в зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів і в межах вартості проїзду рейсовим автобусом або купейним вагоном поїзда).

Групу учасників формуватимуть за результатами конкурсного відбору.

Критерії відбору для участі в курсі:
– у конкурсі беруть участь представники загальноосвітніх закладів усіх типів;
– наявність мотивації та планів активно діяти на підтримку й захист прав людини, спроможність застосовувати отримані знання та навички на практиці;
– бажання співпрацювати з правозахисними організаціями й іншими випускниками програми “Розуміємо права людини”;
– претендентами не можуть бути учасники минулих заходів програми “Розуміємо права людини”.

Для участі у конкурсі необхідно:
І. Зареєструватись індивідуально директору та вчителю на участь у навчальних заходах програми та дочекатися підтвердження реєстрації на вказану адресу електронної пошти. Зареєструвати кандидатуру на участь у навчальних заходах програми можна онлайн. (Якщо учасник уже зареєструвався на інший захід програми на 2011 рік, слід звернутися до координаторів курсу для отримання додаткових інструкцій).
ІІ. Надіслати організаторам:
а) лист від навчального закладу, що підтверджує готовність школи брати участь у всіх етапах і заходах курсу;
б) інформацію (до однієї сторінки) про навчальний заклад;
в) короткий опис роботи школи у сфері утвердження поваги до прав людини (наявність спеціальних курсів, факультативів, гуртків, позакласні заходи, шкільне й учнівське самоврядування, співпраця з державними й недержавними організаціями та службами, що діють у сфері захисту прав людини, тощо. Опис не має перевищувати 2 сторінок формату А4. Його може бути представлено як додаток у довільній формі – файл Word, Power Point presentation, блог чи окрема сторінка шкільного сайту в Інтернет-мережі.

Представники школи вважаються зареєстрованими, а документи – прийнятими на участь у конкурсі, якщо претендент отримав про це повідомлення від організаторів.

Конкурсні документи мають надійти не пізніше 17:00 20 вересня. Учасників конкурсу повідомлять про його результати до 30 вересня.

Контакти:
Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини”
(0462) 774 110
rozumiemopravaludyny@gmail.com
а/с 79, Чернігів, 14000
Олександр Войтенко, 050 598 05 98
Марія Ясеновська, 050 402 34 56
Сергій Буров, 050 921 99 67

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: