Конкурс для партнерів ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”

Програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” оголошує внутрішній конкурс для партнерів ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” у 2012 році “Моніторинг ситуації з дотримання соціальних, трудових, майнових, підприємницьких прав на рівні місцевих громад”

Програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” оголошує внутрішній конкурс для партнерів ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” у 2012 році “Моніторинг ситуації з дотримання соціальних, трудових, майнових, підприємницьких прав на рівні місцевих громад”.

За підтримки програми у місцевих громадах по всій Україні працюють Центри правової інформації та консультацій. На базі Центрів представники вразливих верств населення отримують безоплатну правову допомогу. З 2009 року в Україні було підтримано створення та роботу 35 Центрів.

Конкурс оголошено задля посилення спроможності неурядових організацій – координаторів Центрів правової інформації та консультацій провадити діяльність, спрямовану на розвиток громад за допомогою правових інструментів.

Учасники конкурсу: неприбуткові організації, зокрема благодійні фонди, громадські організації – координатори Центрів правової інформації та консультацій.

Головним завданням конкурсу є проведення моніторингу дотримання соціальних, трудових, майнових і підприємницьких прав на рівні місцевих громад і подолання виявлених правових проблем за допомогою таких заходів:
· підготовка правових консультантів у громадах, зокрема в сільських, і сприяння їхній роботі;
· запровадження альтернативних (позасудових) способів вирішення правових спорів (медіація, відновне правосуддя тощо);
· організація кампаній, спрямованих на вирішення правових проблем, виявлених під час проведення моніторингу, – наприклад, проблем домашнього насильства у громаді, оренди земельних паїв і інших земельних питань, захисту прав споживачів комунальних послуг, захисту прав малого бізнесу тощо (наведений перелік не є вичерпним: можна обрати ту правову проблему, яка є актуальною в конкретній громаді);
· підтримка, просування та захист суспільних інтересів на місцевому рівні з залученням інших громадських об‘єднань та органів місцевого самоврядування.

Контакти:
“Верховенство права”
Ольга Жмурко
(044) 482 03 63
zhmurko@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: