Конкурс адвокаційних ініціатив на Одещині

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” оголошує другий тур конкурсу мікрогрантів на підтримку місцевих адвокаційних ініціатив

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” оголошує другий тур конкурсу мікрогрантів на підтримку місцевих адвокаційних ініціатив. Конкурс проходить за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета конкурсу – сприяти реалізації місцевих адвокаційних ініціатив, спрямованих на представлення й відстоювання прав і групових інтересів мешканців невеликих громад у їхніх взаєминах із місцевими органами державної виконавчої влади й органами місцевого самоврядування.

Під адвокаційними ініціативами мається на увазі процес вирішення конкретних соціально значущих проблем шляхом проведення комплексу громадських, освітніх, правових та інших заходів, спрямованих на посадовців, від яких залежить вирішення зазначених проблем або зміна практики застосування законодавчих норм, а також привернення уваги громадськості й залучення зацікавлених осіб, засобів масової інформації.

У межах конкурсу не буде підтримано ініціатив, якими передбачено за донорські чи власні кошти здійснити певну роботу, яку повинні здійснювати органи місцевої влади. Переможцями конкурсу стануть ті ініціативи, що передбачають здійснення таких заходів, які вплинуть на владу та змусять її вжити заходів для вирішення певної місцевої проблеми.

Мікрогранти надаватимуть у таких сферах:
– підвищення відкритості, прозорості й підзвітності місцевих органів державної влади й органів місцевого самоврядування;
– покращення адміністративних послуг;
– захист права власності членів територіальних громад, зокрема в земельних відносинах;
– захист прав членів територіальних громад у сфері ЖКГ, громадського транспорту, благоустрою території;
– захист соціальних прав і підвищення якості життя членів територіальних громад;
– захист прав уразливих груп населення.

Основну увагу має бути зосереджено на: виявленні певної соціально значущої проблеми; з’ясуванні кола осіб, зацікавлених у її розв’язанні; ідентифікації органів влади чи господарчих суб’єктів, від яких залежить вирішення проблеми; розробці стратегії її розв’язання та шляхів упровадження її в життя; проведенні широкої інформаційної кампанії (найкраще з залученням партнерських ЗМІ).

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення (ОСН), об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), ініціативні групи громадян, які є неполітичними, неприбутковими, нерелігійними та працюють в Одеській області. Виконання проекту спільно з місцевим ЗМІ буде розцінено як перевага проектної пропозиції.

Для участі в конкурсі слід надати такий пакет документів:

Громадським організаціям, благодійним фондам, ОСН, ОСББ:
– заповнену форму заявки, підписану керівником, із печаткою організації;
– копію Свідоцтва про державну реєстрацію (легалізацію);
– листи підтримки від партнерів.

Ініціативним групам:
– заповнену форму заявки, підписану особами, уповноваженими представляти ініціативну групу;
– копію рішення про створення ініціативної групи та призначення осіб, уповноважених її представляти;
– листи підтримки від партнерів.

Однією з умов конкурсу є необхідність представити власний внесок у розмірі не менш ніж 10% від запитуваної суми. Коштів мікрогранту не можна використовувати для придбання основних засобів (офісна техніка, обладнання). Також проект не має бути спрямовано на фінансування передвиборчих кампаній, наукових досліджень і видань, релігійних заходів.

Проекти повинні тривати не більш ніж 6 місяців. Вони мають розпочатися в березні 2013 року та завершитися до 20 серпня 2013 року.

Проекти, що претендують на фінансування, оцінюватиме незалежна конкурсна комісія за такими основними критеріями:
– актуальність проблеми для конкретної територіальної громади;
– залучення громадян, яких стосується проблема, до діяльності в межах проекту;
– сприяння підвищенню соціальної активності й відповідальності населення;
– правильно й чітко поставлена мета адвокації, комплексність, логічність і системність адвокаційних дій, наявність детального плану діяльності;
– реалістичні та вимірювані результати;
– залучення додаткових ресурсів, залучення партнерських ЗМІ;
– оригінальність та інноваційність проекту;
– раціональні бюджети, ефективне використання коштів.

Максимальний розмір мікрогранту – 14 500 грн. Загальний бюджет конкурсу – 68 000 грн.

Останній термін подання заявки – 4 лютого 2013 року.

Заявки слід оформити за стандартними аплікаційними формами й надіслати поштою на адресу: а/с 209, м. Одеса, 65023, а також електронною поштою на адресу odesakvu@ukr.net.

Результати конкурсу буде оголошено до 20 лютого 2013 року.

Надана інформація має бути актуальною та правдивою. Організатор конкурсу залишає за собою право перевірити подану інформацію.

Заявок, що надійдуть після вказаного в оголошенні терміну, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу повідомлять листом.

Рішення щодо переможців конкурсу перегляду не підлягає, мотивації прийняття рішень учасникам не повідомляють.

Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
Ігор Бринош
(048) 716 46 83
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: