Конференція «Міграція зі Східної Європи до Європейського Союзу в контексті візової політики»

26 січня 2010 року у Варшаві (Польща) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбудеться конференція «Міграція зі Східної Європи до Європейського Союзу в контексті візової політики».

Організаторами заходу є: Міжнародний фонд «Відродження» (Україна), Фонд імені Стефана Баторія (Польща), Центр досліджень міграції Варшавського університету.

Ідея вільних безвізових подорожей до Європейського Союзу для громадян зі східних країн-сусідів, яка завжди сприймалася як нездійсненна та далека, перетворилася на одну з офіційних довготермінових цілей ЄС.

Однак, незважаючи на всю важливість її реалізації для налагодження безперешкодної комунікації між населенням різних країн, вона все ще має сильних супротивників.

Наплив мігрантів до ЄС зі східних країн-сусідів – одне з побоювань щодо можливих наслідків впровадження безвізового режиму. Та чи справді це побоювання обґрунтоване?

На конференції будуть обговорені важливі питання стосовно того Чи є серйозні підстави для очікувань різкого збільшення кількості мігрантів? Як можна охарактеризувати сучасну міграцію зі Східної Європи до ЄС? Як ці характеристики можуть змінитися в результаті запровадження безвізового режиму? Як скасування віз для деяких країн вплинуло на показники міграції? та інші.

Дана конференція відповідає пріоритету діяльності Європейської програми МФВ щодо усунення бар’єрів для контактів між людьми між Україною і ЄС. Організація цієї міжнародної зустрічі є продовженням сприяння Програми у вирішенні проблеми відсутності можливостей повноцінної інтеграції між українським та європейським суспільствами, іншою складовою якого є підтримка громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” http://novisa.org.ua/

Порядок денний Конференції (англійською мовою)

З приводу додаткової інформації просимо звертатися до Ірини Солоненко solonenko@irf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: