Комунальні послуги та захист культури: українські реалії та європейські стандарти

Існує очевидна необхідність більш активної і послідовної роботи у напрямку регулювання відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг в Україні, а також сфери захисту культури та мови – таким був один з  висновків учасників семінару "Права людини – європейські стандарти", який відбувся 24 березня 2009 р. в Миколаєві на базі Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гирьова і діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження".

Існує очевидна необхідність більш активної і послідовної роботи у напрямку регулювання відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг в Україні, а також сфери захисту культури та мови – таким був один з  висновків учасників семінару “Права людини – європейські стандарти”, який відбувся 24 березня 2009 р. в Миколаєві на базі Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гирьова і діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Захід, що був присвячений питанням порядку регулювання правовідносин споживачів та надавачів комунальних послуг в Україні та Європі та захисту культури та мови з точки зору міжнародного права, не лишив байдужим нікого з присутніх. Актуальність та нагальність тематики семінару підтвердилася жвавими дискусіями та обговореннями представників громадських організацій, освітян та студентів, що стали учасниками  семінару.

Голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнського комітету захисту прав людини Святослав Марченко зазначив, що  якість надання комунальних послуг в Україні, а особливо в сільській місцевості, далека від європейських стандартів; жителі сіл часто не можуть скористатися елементарними послугами, такими як газ, якісна питна вода, а також часто страждають через прогалини в регулювання сфери комунальних послуг та застарілі правила. Пан Марченко також наголосив, що приведення усіх законодавчих документів у відповідність один до одного є звичною європейською практикою на відміну від українських реалій, за яких певні норми, правила для внутрішнього користування так і залишаються неадаптованими до європейських стандартів.

 Ісакова Світлана, голова ОСМД “Айманд”, наголосила на тому, що відповідно до європейського досвіду приведення у відповідність якості та цін на комунальні послуги є одним з найважливіших факторів для наведення порядку у відносинах споживачів та надавачів таних послуг.

Сарафанов Олександр, член Міжнародної організації із захисту прав людини, вважає, що стандартом в Європі є захист мінорітарних мов, яким загрожує зникнення,  а також практика підтримки розвитку держвоутворюючої нації: буде розвиватися більшість – зможе розвиватись і меншини, а не навпаки.

Серед іншого учасниками семінару були висловлені сподівання на виникнення більш жвавого інтересу до даної тематики з боку представників органів місцевого самоврядування та їх активну участь у подібного роду заходах.                              

 Більш детальну інформацію про захід можна отримати, звернувшись до Голубєвої Тетяни за тел.: 36-08-08, holtatal@yandex.ru

***

Центр європейської інформації створено Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України у співпраці з  і на базі ОУНБ ім. О. Гирьова та входить до мережі Центрів європейської інформації, що підтримуються Європейської програмою Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета Центру європейської інформації у Миколаєві — забезпечити доступ мешканців міста до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції з періодичних джерел, інформації в мережі Інтернет. З інформацією Центру європейської інформації у Миколаєві можна ознайомитись на веб-сайті Центру. http://www.reglibrary.mk.ua/ins/pages/evro/index.htm та веб-сайті газети “Южная правда” http://www.up.mk.ua.

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: