Коментар Міжнародного фонду “Відродження” стосовно недостовірної інформації, розміщеної в окремих ЗМІ

На низці українських сайтів нещодавно розмістили статтю “Почему гранты не приближают Украину к Евросоюзу” за підписом “литовського експерта” Анджея Буткуса

На низці українських сайтів нещодавно розмістили статтю “Почему гранты не приближают Украину к Евросоюзу” за підписом “литовського експерта” Анджея Буткуса (інших слідів діяльності цього “експерта” в мережі Інтернет знайти не вдалося).

Пізніше цей матеріал вийшов у газеті “Сегодня” вже без жодних згадок про автора – анонімно. Його з посиланням на один із сайтів розміщено в рубриці “Точка зору”, яку наповнюють рекламними матеріалами.

Виникає лише два питання: чия це реклама й реклама чого чи кого саме?

Очевидно, що це спроба антиреклами: через дифамацію Міжнародного фонду “Відродження” заплямувати інших донорів успішних громадських організацій і ініціатив. Утім, вийшло, як завжди з проплаченими пасквілями, просто бездарно. Лише два факти повної некомпетентності (незважаючи на відкритість усієї інформації на сайті “Відродження”): про яку зміну керівництва фонду йдеться? Про яку саме статистику проектів ідеться? Тим не менше, недостовірну інформацію публікують, маніпулятивний заголовок виходить у виданні з багатотисячним тиражем…

Утім, проти кого справді спрямовано цю інформаційну кампанію, видає висновок цього плутаного матеріалу. У кінцевому підсумку вся провина фактично падає на керівництво держави, чинну владу, адже автор стверджує, що “помітних євроінтеграційних успіхів з українського боку не спостерігається”.

Навряд чи анонімні замовники цього плутаного опусу є представниками опозиції, яку тут також згадують негативно. Скоріш за все, це сором’язливі представники окремих провладних кіл. Якщо так, то їм треба обирати більш розумних борців за ефективне використання грантів від іноземних благодійників.

Але чи здатні на це замовники цього матеріалу? Наша відповідь: ні, оскільки такі персони інтелектуально нікчемні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: