Коаліція ветеранських просторів провела стратегування

Коаліція ветеранських просторів в Україні існує уже понад один рік. Обʼєднання громадських організацій та хабів, що займаються реінтеграцією та реабілітацією ветеранів, було засноване у листопаді 2021 року, і лише кілька місяців встигло попрацювати у відносно спокійних умовах.

Велика та потужна мережа Коаліції налічує зараз 21 організацію, які працюють по всій Україні. Навіть попри те, що більшість людей з просторів пішла на фронт, ті що залишились в тилу не здали позицій. З 24 лютого у просторах запустилися гуманітарні штаби, які допомагали фронту, переселенцям, місцевим жителям та усім, хто цього потребував. Працювали “гарячі лінії”, куди щоденно надходили сотні дзвінків. Організації розвозили гуманітарну допомогу, підтримували тих, хто залишився без домівок, тримали величезний волонтерський фронт допомоги військовим. І продовжують його тримати щодня.

Аби зберегти свою інституційну стійкість, на річницю заснування Коаліція провела велику стратегічну сесію, за підтримки Фонду “Відродження” та Європейського Союзу. На ній ветеранські простори обговорювали свої поточні проєкти, а також розпочали роботу щодо розробки дорожньої мапи реалізації стратегії Коаліції в найближчій перспективі і в найближчі декілька років після Перемоги.

“Цілий день працювали у групах, розкладали всі наші цілі, шукали шляхи їх реалізації, сперечалися і захищали власні концепції… Саме так формуються ефективні команди. «Мислити глобально, діяти локально» – ось принцип, з яким ми будемо реалізовувати наші програми на всіх рівнях”, – говорить Оксана Коляда, директорка проєктів у “Просторі можливостей”.

У підсумковій презентації команди спробували узагальнити результати роботи з 24 лютого. Як каже Оксана Коляда: “Вийшло щось неймовірне! Там гуманітарна допомога вимірюється тисячами тон. Тисячі юридичних та психологічних консультацій. Тисячі евакуйованих людей. І це попри те, що більша частина колективів на фронті. Декілька потужних вже запущених і декілька готових до запуску всеукраїнських проектів з питань медичної реабілітації та соціальної реінтеграції ветеранів.”.

До стратсесії приєднались і представники фонду “Відродження” – менеджерка програми “Громадянська стійкість” Ольга Гальченко та виконавчий директор фонду Олександр Сушко.

Фонд “Відродження” пишається тим, що був причетним до створення Коаліції та підтримував її на різних етапах підготовки й роботи. Партнерство із “Простором Можливостей”, який ініціював створення Коаліції, заклало міцний фундамент для розумного діалогу між державою і ветеранською спільнотою – діалогу на рівних, який би давав результат. І сьогодні ми цей результат бачимо, і сприятимемо його збереженню.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: