Коаліція “Україна 5 ранку” отримала нагороду CEU Open Society Prize

8 червня Центрально-Європейський Університет (CEU) обрав Коаліцію «Україна 5 ранку» переможцем CEU Open Society Prize, “на знак визнання їхньої мужньої роботи з документування звірств, скоєних під час війни росії проти України”.

“Нагороджуючи Коаліцію «Україна 5 ранку» нашою найвищою нагородою, університет схвалює мирне прагнення Коаліції дотримуватись основоположних цінностей відкритого суспільства – універсальної справедливості та прав людини. Цьогорічна премія «Відкритого суспільства» вручається на знак визнання величезної мужності, яку члени Коаліції демонструють перед обличчям неймовірних страждань, спричинених російською загарбницькою війною. Зусилля Коаліції мають вирішальне значення для справедливості України та її народу», – сказав президент Центрально-Європейського університету та ректор Шаліні Рандерія.

Представники Коаліції отримають нагороду на 31-й церемонії на честь відкриття Центрально-Європейського Університету у Відні, 25 червня.

Нагорода, яка щорічно присуджується особі чи організації з винятковими відзнаками, яка служить ідеалам відкритого суспільства, вперше була вручена серу Карлу Попперу в 1994 році. Серед інших лауреатів Премії – лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлана Алексієвич, Організація “Лікарі без кордонів”, президент Чеської Республіки Вацлав Гавел та навіть Міжнародний фонд “Відродження”.

“Від імені нашої коаліції та 29 організацій-членів я хотів би подякувати Центрально-Європейському Університету за це визнання нашої роботи. Для нас велика честь отримати премію CEU Open Society Prize”, – сказала Тетяна Печончик, голова Правозахисного центру «ZMINA», членкиня Коаліції «Україна 5 ранку», – «Разом ми прагнемо покласти край безкарності винних у воєнних злочинах. Ми віримо, що невтомна та злагоджена робота громадянського суспільства в Україні наблизить цю справедливість».

Коаліція «Україна 5 ранку» була заснована у відповідь на військовий напад росії на Україну в лютому цього року. Це група організацій громадянського суспільства та окремих експертів, які збирають та документують воєнні злочини й злочини проти людства, скоєні під час російської збройної агресії в Україні. Багато членів Коаліції мають великий досвід документування міжнародних злочинів та порушень прав людини, скоєних на окупованих територіях Криму, частині Донецької та Луганської областей з 2014 року. Вони надають документовані свідчення для українських правоохоронних органів та інших інституцій міжнародного правосуддя, в т.ч. Міжнародному кримінальному суду.

Фонд “Відродження” щиро вітає Коаліцію “Україна 5 ранку” з перемогою!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: