Клінічні кейс-менеджери – які перспективи впровадження посади? Круглий стіл “Лісової поляни”

14 листопада реабілітаційний центр “Лісова поляна” проведе круглий стіл на тему на тему  “Перспективи впровадження посади клінічних кейс-менеджерів в закладах охорони здоров’я” на основі досвіду Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” МОЗ України.

Круглий стіл пройде у приміщенні Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України (Пуща Водиця, 7-ма Лінія).

Вперше в Україні буде представлений досвід запровадження посади клінічних кейс-менеджерів на базі Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України. Кейс-менеджери є важливою складовою мультимодальної моделі відновлення психічного здоров’я для постраждалих від війни, що була розроблена на основі 9-річного досвіду роботи фахівців «Лісової поляни» з ветеранами. Ця модель використовує підхід до здоров’я людини як до системи, на яку впливають біологічні, психологічні та соціальні чинники. Особлива увага надається створенню терапевтичного середовища, що сприяє відновленню. 

Клінічні кейс-менеджери  є зв’язковими між пацієнтами, лікарями та фахівцями з психічного здоров’я. Їхнє завдання – допомогти пацієнтам досягти цілей лікування у «Центрах психічного здоров’я», допомагати у дотриманні індивідуальних планів лікування, налагодити ефективну комунікацію між пацієнтом та терапевтичною командою, організовувати терапевтичне дозвілля. Загалом, ціллю кейс-менеджера є не тільки допомогти в реабілітації, а й стати опорою та довіреною особою на її період. Правильна комунікація – запорука досягнення найкращих результатів.

На базі «Лісової поляни» клінічні кейс-менеджери працюють 6 місяців у рамках проєкту ГО «Ресурсний центр «Лісова Поляна» «Посилення ефективності надання комплексної психосоціальної допомоги військовослужбовцям та ветеранам в закладах охорони психічного здоров’я», що реалізований за підтримки Європейського союзу та  Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське відродження України». Досвідом запровадження та першими результатами поділяться фахівці «Лісової поляни», котрі є провідними експертами у сфері лікування ПТСР та інших стрес-асоційованих розладів серед ветеранів в Україні. 

Програма круглогу столу:

  • 14:00 – 14:30 Презентація моделі клінічного кейс-менеджменту на прикладі досвіду Центру «Лісова поляна».

Ксенія Возніцина та Тетяна Сіренко, ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України

  • 14:30 – 14:45 Практика та виклики роботи клінічних кейс менеджерів

Кейс-менеджер(ка) ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України.

  • 14:45 – 15:00 Клінічний кейс-менеджмент в роботі лікаря.

Альбіна Відінікіна , лікар-невролог ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України.

Контактна особа: Сіренко Тетяна, директорка ГО Ресурсний центр «Лісова поляна» +380 (95) 504 94 72

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: