Кіровоградцям представили виставку про права людини

З 17 до 25 вересня в Кіровограді відбувалася правозахисна виставка “Кожен має право знати свої права”

З 17 до 25 вересня в Кіровограді відбувалася правозахисна виставка “Кожен має право знати свої права”. Її організувала Дитяча екологічна громадська організація “Флора” спільно з Обласною універсальною науковою бібліотекою імені Дмитра Чижевського, ГО “Територія успіху” та Кіровоградським обласним відділенням ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” в межах Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”. Виготовлення експозиції та її перший пілотний тур здійснюються в межах проектів громадської організації “М’АРТ”, Української Гельсінської спілки з прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Норвезького гельсінського комітету.

Складалася виставка з 25 стендів, які містили тексти й фото, що розповідали про права людини, їх походження та цінності. Виставка призначалася передусім для школярів, адже шкільна програма не передбачає занять із прав людини (дитини). Проводили виставку навчені гіди з числа старшокласників.

“Мені дуже цікаво було брати участь у виставці. По-перше, уже для самого себе я глибше й досконаліше зрозумів права людини. По-друге, звичайно, цікаво було працювати з публікою, причому з публікою абсолютно різношерстою. Адже до кожного треба знайти свій підхід, зачепити свої струнки… Гадаю, ми з друзями-гідами попрацювали на славу. Адже безліч людей висловлювали щиру дяку. Певно, найприємнішим було саме це, бо ж завжди приємно, коли твої старання оцінюють високо. Найцікавіше було працювати зі своїми однолітками, адже то був щирий діалог, то завжди була приємна розмова, де тебе слухали з розумінням і підтримкою. Хотілось би подякувати організаторам виставки за нові враження та здобутий досвід”, – розповів Андрій Месюр, гід виставки, учень школи №24.

“Надзвичайно цікава виставка. Притому, що я працювала гідом і намагалася іншим допомагати пізнавати інформацію про права людини, маю зазначити, що самій було дуже цікаво дізнаватися щось нове! Я вдячна організаторам за ідею та можливість брати участь у її реалізації!” – сказала Анастасія Бородкіна, гід виставки, учениця школи №3.

Під час виставки також відбувалися невеликі заходи на тему прав людини. Це і майстер-клас на тему спілкування з правоохоронними органами, дискусії на теми расизму та нацизму.

Перша презентація експозиції відбулася 9 червня в Києві. Із Кіровограда виставка помандрувала до Львова.

Контакти:
Кіровоградське обласне відділення
ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”
Юлія Бочарова-Туз
099 68 59 300
yuliyatuz@gmail.com

 

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: