Киргизстан планує переймати український досвід безоплатної правової допомоги

Програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” приймала делегацію з Киргизстану на чолі з Міністром юстиції Алмамбетом Шикмаматовим

21-27 травня програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” приймала делегацію з Киргизстану на чолі з Міністром юстиції Алмамбетом Шикмаматовим. До складу делегації увійшли мер міста Кант, представник киргизького парламенту, член Національної комісії при Президенті з гарантованої державою юридичної допомоги, а також представники Фонду “Сорос-Киргизстан” і місцевих НУО.
 
Метою візиту було вивчення українського досвіду формування системи безоплатної правової допомоги, реалізації закону “Про безоплатну правову допомогу”, зокрема в частині, яка стосується надання первинної правової допомоги.

Міжнародний фонд “Відродження” презентував свій досвід сприяння розбудові системи безоплатної правової допомоги – зокрема на прикладі підтримки Центрів правової інформації та консультацій, які працюють у межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”.

Програма навчального візиту включала в себе відвідування Центрів правової інформації та консультацій у місті Пирятин і селі Велика Круча (Полтавська область), де, крім правових консультацій, упроваджують відновні практики (медіація, примирення тощо).

Делегація побувала у Львові, де відповідний Центр розташовано прямо у приміщенні міської ради (спільно з Центром надання адміністративних послуг). Там учасники ознайомилися з моделлю функціонування Центру як елементу адміністративних послуг, які надають органи місцевого самоврядування.

У місті Хмельницький учасники ознайомилися з моделлю, коли Центр працює автономно – в окремому приміщенні, наданому місцевою владою, у тісній співпраці з місцевим управлінням юстиції, а фінансову підтримку отримує від міжнародних донорів. Подібну модель створення та роботи Центру було продемонстровано й у місті Кам’янець-Подільський.

Підсумовуючи враження та результати поїздки, Міністр юстиції Киргизстану Алмамбет Шикмаматов відзначив, що такі Центри є для громади та місцевої влади своєрідним містком, який допомагає порозумітися щодо проблемних питань, особливо коли йдеться про правові конфлікти та суперечності. Також, за його словами, Центри допомагають знизити рівень соціальної агресії: люди, як мінімум, мають можливість адресувати свою проблему фахівцям й отримати вичерпну відповідь про шляхи її вирішення.

Представники Фонду “Сорос-Киргизстан” поділилися планами, які виникли після відвідання України, – проведення національного круглого столу з безоплатної правової допомоги, підтримка ініціатив з доопрацювання закону про безоплатну правову допомогу, створення пілотного Центру правової інформації та консультацій у місті Кант.

“Верховенство права”
Ольга Жмурко
(044) 482 03 63
zhmurko@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: