Київ є найбільш “закритим” містом у питанні тарифів на комунальні послуги

Експерти стверджують, що Київ є найбільш “закритим” містом у питанні тарифів на житлово-комунальні послуги

Київ є найбільш “закритим” містом у питанні тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це заявили учасники круглого столу “Хочемо знати, за що платимо: комунальні тарифи”, який відбувся в Києві 27 березня. Захід провела Громадянська мережа “Опора” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти надіслали серію запитів на інформацію щодо тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, опалення та гарячого водопостачання в Києві, Луганську, Вінниці, Рівному, Дніпропетровську та Чернівцях.

Виявилося, що у столиці немає рішення органу місцевого самоврядування про визначення виконавців послуг із централізованого опалення та гарячого водопостачання, а також немає виробника гарячої води. Крім того, “Опора” й досі не отримала ні усної, ні письмової відповіді на свій запит від ПАТ “Київенерго”. Що ж стосується доступу до інформації про структуру та склад тарифів на воду, то радник голови правління з інформаційної політики АК “Київводоканал” Вікторія Яковлєва заявила, що всю необхідну інформацію споживач може знайти на сайті підприємства.

“Хоча більшість регіонів і надали нам відповідь, та досі незрозумілою залишається структура тарифів, різниця тарифів у частині компенсацій із державних або місцевих бюджетів, відкритим залишається питання боргів підприємств і чим вони покриваються, а також інвестиційна складова. Тому й постає питання: то яка ж роль Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України у формуванні та регулюванні тарифів?” – сказала експерт ГМ “Опора” Неоніла Наконечна.

“У країнах Західної Європи не буває протестів щодо тарифів, натомість в Україні це питання викликає напругу в суспільстві та з економічної площини постійно переходить у політичну”, – відзначила керівник житлово-комунальних програм ГМ “Опора” Тетяна Бойко.

Складові тарифів на комунальні послуги в різних містах

Громадянська мережа “Опора”
Ірина Пушкар
(044) 286 26 70
irynapushkar@opora.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: