“Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!”: соціальна акція

18-20 грудня у 24 містах України проходить акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!”

18-20 грудня у 24 містах України проходить акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!” Її проводить МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” в межах усеукраїнської кампанії “Вимагаємо лікування!”, яку підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Акція має на меті привернути увагу ЗМІ та місцевої влади, зокрема обласних і міських рад, які ухвалюватимуть місцеві бюджети, до необхідності запобігти поширенню епідемії вірусного гепатиту С.

Головна мета кампанії – донести до уряду України такі вимоги:
– оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо поширеності гепатиту С й визнати епідемію вірусного гепатиту С у країні;
– затвердити Національну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів;
– розробити й затвердити протокол лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам;
– здійснити державні закупівлі якісних і безпечних ліків;
– запровадити дієві механізми подальшого зниження ціни на ліки, у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва відповідних медпрепаратів.

Учасники акції звертаються до місцевих влад із такими вимогами:
– оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо поширеності гепатиту С в конкретному регіоні (наразі такої узагальненої статистики немає, що унеможливлює цілеспрямоване планування заходів із протидії хворобі);
– розробити й затвердити дієві регіональні програми з протидії поширенню вірусних гепатитів як систему заходів із профілактики, діагностики й лікування смертельної хвороби;
– профінансувати діагностику й лікування вірусного гепатиту С, здійснити закупівлі якісних і безпечних ліків за рахунок обласних / міських бюджетів для всіх, хто потребує лікування.

За результатами експрес-тестувань на гепатити, які в липні проводив Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні у 24 регіонах, близько 10% дорослого населення в Україні інфіковано вірусним гепатитом С. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковано вірусом гепатиту С. Внаслідок обмеженої конкуренції та наявності лише двох іноземних виробників препаратів для лікування гепатиту С в Україні вартість курсу лікування (близько $20 000) є недосяжною для переважної більшості хворих.

За словами експертів, у нещодавно ухваленому державному бюджеті України на 2013 рік закладено мізерні обсяги коштів на лікування гепатиту С, що не покриває потреб переважної більшості хворих. Без залучення коштів місцевих бюджетів неможливо зробити якісну діагностику й лікування доступними для найбільш уразливих і соціально незахищених людей.

Відкритий лист Прем’єр-міністру України

Брошура “Гепатит С”

Плакат 1

Плакат 2

Контакти:
МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”
Карен Мадоян
050 21 505 03
Madoian@aidsalliance.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: