Хто такий Шевельов? Гід по Шевельову для українського суспільства

12 листопада о 12:30 у Києві відбудеться прес-конференція “Хто такий Шевельов? Гід по Шевельову для українського суспільства”

12 листопада о 12:30 у Києві (ІА “УНІАН”, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція “Хто такий Шевельов? Гід по Шевельову для українського суспільства”. Проект “Гід по Шевельову” здійснює видавництво “Комора” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники:
– Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”;
– Оксана Забужко, письменниця, упорядниця книги “Оксана Забужко. Юрій Шевельов. Вибране листування на тлі доби: 1992-2002”;
– Елеонора Соловей, професорка, член капітули премії ПЕН-Клубу імені Юрія Шевельова.

Проект “Гід по Шевельову” – серія культурних та освітніх заходів, які разом із перевиданням книги вибраного листування Оксани Забужко та Юрія Шевельова дадуть змогу українському суспільству більше дізнатися про постать і здобутки видатного вченого й інтелектуала. На жаль, їх досі належно не оцінено й не популяризовано в Україні. Про це свідчать події вересня-жовтня 2013 року, коли харківська влада демонтувала меморіальну дошку Юрія Шевельова в Харкові, встановлену коштом громади. Аргументами місцевої влади стали бездоказові звинувачення вченого у співпраці з нацистською владою. Тоді ж очевидною стала необізнаність широких верств суспільства з доробком Юрія Шевельова, зокрема через відсутність матеріалів, доступних пересічному громадянину.

Видавництво “Комора” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” підготувало перероблене й доповнене видання “Оксана Забужко, Юрій Шевельов. Вибране листування на тлі доби: 1992-2002. З доданими творами, коментарями, причинками до біографії та іншими документами”.

Юрій Шевельов-Шерех (1908-2002) – один із найвидатніших українських мовознавців ХХ століття, провідний еміграційний науковець, літературний критик і культуролог, професор Колумбійського університету в Нью-Йорку.

Контакти:
Видавництво “Комора”
Оксана Щур
066 174 11 95
oksana.schur@gmail.com

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: