Хто має право отримувати субсидію?

Марина Лисич, юрист Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг

Марина Лисич, юрист Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг. Роботу Центру координує ГО “Правова єдність” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Хто має право отримувати субсидію?
Марина Лисич

З початком опалювального сезону та збільшенням сум нарахувань за житлово-комунальні послуги, актуальним стає питання щодо призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Як роз’яснює юрист Центру правової інформації та консультацій, створений при Білоцерківській міській громадській організації «Правова єдність» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», не всі родини мають право на призначення субсидії, а лише ті, у яких розмір плати в межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотку платежу, що становить 10% чи 15% середньомісячного сукупного доходу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв.м на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв.м на всіх зареєстрованих, але не більше фактичної опалювальної площі.

Сім’ї, яким призначена субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування житлом та затверджених нормативів користування комунальними послугами 15% середньомісячного сукупного доходу. Сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І та ІІ груп при умові, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму (з 01.01.2013 р. – 1108,00 грн., з 01.12.2013р. – 1176,00 грн.), а також сім’ї, які складаються тільки з непрацездатних громадян, сплачують за послуги 10% середньомісячного сукупного доходу.

Контакти:
ГО “Правова єдність”
pravova.ednist@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: