Хмельницький правовий центр допоміг пенсіонерові підготувати позов до Євросуду з прав людини

Європейський суд із прав людини розгляне справу про недорахування пенсії українському громадянину

Європейський суд із прав людини розгляне справу про недорахування пенсії українському громадянину. Скласти й подати позов до суду допоміг Центр правової інформації та консультації у Хмельницькому, який створила ХОГО “Подільська правова ліга” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

До хмельницького Центру правової інформації та консультації звернувся громадянин О., пенсіонер, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, інвалід. У квітні 2011 року рішенням Хмельницького міськрайонного суду було визнано, що Пенсійний фонд зобов’язаний виплачувати йому пенсію в розмірі 6,5 мінімальних пенсій за віком (близько 5 тисяч гривень), як це передбачає законодавство України. Таку пенсію він отримував лише до листопада 2011 року. Надалі його пенсія з незрозумілих причин зменшилася до 1800 гривень. Спроби врегулювати це питання з Пенсійним фондом нічого не дали. Відповідь була одна: у бюджеті немає коштів на виплату всієї суми. Звернення до Державної виконавчої служби також не дали позитивних результатів. Виконавці визнали аргументи співробітників Пенсійного фонду достатніми для невиконання рішення суду.

Громадянин О. звернувся до Центру правової інформації та консультації з проханням надати йому правову допомогу та підготувати позовну заяву до Європейського суду з прав людини. Юристи Центру на безоплатній основі допомогли йому, адже в діях державних органів були ознаки складу злочину проти прав людини. Зокрема порушено статтю 6 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод і статтю 1 Протоколу до Конвенції, що гарантує право на мирне володіння майном.

У квітні 2012 року громадянин О. отримав повідомлення про те, що йогу справу прийняв до розгляду Європейський суд із прав людини.

Контакти:
ХОГО “Подільська правова ліга”
Віталій Місяць
podil.liga@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: