Хмельничанка провчила нечесного підприємця

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як жінці допомогли через суд повернути кошти за ненадані послуги

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як жінці допомогли через суд повернути кошти за ненадані послуги. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у Хмельницькому, роботу якого координує ГО “Подільська правова ліга” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Хмельничанка провчила нечесного підприємця
Ольга Жукова

Замість вікон жителька Хмельницького спочатку отримала обіцянку, потім відмову. Врешті-решт їй довелось через суд повертати свої гроші.

Минулого року Ірина Миколаївна* вирішила замінити вікна в своєму будинку. Друзі порадили їй звернутися до фірми приватного підприємця Миколи Сіренка*, який вже не один рік пропрацював у Хмельницькому.

Підприємець уклав договір побутового підряду з Іриною Миколаївною та запевнив, що вікна будуть встановлені якісно та у строк. За угодою жінка відразу виплатила аванс – три з половиною тисячі гривень, а згодом доплатила решту суми – більше двох тисяч.

Декілька тижнів Ірина Миколаївна очікувала, доки підприємець замовить вікна та почне їх встановлювати. Час ішов, але роботи не розпочиналися. Ірина Миколаївна звернулася до фірми із запитанням, коли ж їй поставлять вікна. У відповідь вона отримала лише обіцянку.

А за деякий час Ірина Миколаївна отримала повідомлення, що машина, яка везла вікна потрапила в аварію, тож вони дуже пошкоджені і не підлягають ремонту. Підприємець вирішив, що це форс-мажорні обставини, тому виконати умови договору не може. Жінка, звісно, замутилась, але що ж тут зробиш. Вона звернулась до підприємця з проханням, щоб їй повернули гроші, адже договір не виконано – вікна не встановлені. Та отримала відмову.

Ще декілька разів Ірина Миколаївна зверталась до підприємця. Майже рік жінка топтала стежку до фірми, намагаючись повернути свої гроші. Але марно.

Одного дня жінка зрозуміла, що просто умовляннями справу не вирішиш, тому звернулась за допомогою до Центру правової інформації та консультацій Хмельницької громадської організації «Подільська правова ліга».

Юристи вивчили справу і допомогли жінці скласти офіційну претензію до підприємця з вимогою у місячний строк повернути кошти та сплатити неустойку. Однак підприємець знову проігнорував звернення.

Тож юристи порадили жінці звернутися з позовом до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди за невиконання умов договору і допомогли їй скласти позовну заяву.

Уже в березні цього року відбулося засідання суду, на якому суддя ухвалив рішення на користь позивачки. Цим рішенням було розірвано угоду з підприємцем, стягнуто основний борг п`ять з половиню тисяч гривень, виплачено майже сім тисяч неустойки та п`ять тисяч гривень моральної шкоди.

Юристи Центру з свого боку нагадують усім споживачам. Якщо підрядником допущені істотні відступи від умов договору побутового підряду або виявлені інші істотні недоліки в роботі із матеріалу замовника, громадянин має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

*Ім’я та прізвище героїв змінені з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 72 01 95
podil.liga@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: