Херсонський Центр правової інформації надав 1500 консультацій

За 2010-2011 роки Центр правової інформації та консультацій у Херсоні надав близько 1500 правових консультацій у формі первинної та вторинної допомоги

За 2010-2011 роки Центр правової інформації та консультацій у Херсоні надав близько 1500 правових консультацій у формі первинної та вторинної допомоги. Діяльність Центру координує Херсонська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Коментарі та консультації юристів через місцеві ЗМІ й Інтернет-ресурси отримують десятки тисяч мешканців Херсонської області. На базі Центру завдяки декільком успішним кампаніям із захисту громадських інтересів почали створювати адвокасі-центр для консультацій на цю тему.

Представники Центру вели правозахисну роботу для порятунку Дубового гаю (парку “Ювілейний”) від вирубки. Вони брали участь у мирних акціях протесту за збереження стадіону “Спартак” і Шахово-шашкового клубу від продажу та перепрофілювання під розважальні торговельні комплекси, а також участь в організації референдуму за збереження цих об’єктів (збори громадян, збір підписів).

Експерти здійснюють громадський контроль за веденням депутатами прийому виборців і за виконанням побажань виборців. У районних і сільських бібліотеках створено бібліотечні виставки та куточки правозахисної тематики “Ти маєш право знати”. Декільком сотням “дітей війни” розробили типовий пакет юридичних документів для захисту їхніх прав.

При Центрі започатковано щотижневі курси правової та комп’ютерної грамотності для бідних верств населення, переважно похилого віку. Слухачі отримають навички роботи з комп’ютером і роботи в Інтернеті: пошук правової інформації в різних пошукових системах, вміння працювати з електронною поштою, “Skype” і соціальними мережами. На курсах буде розглянуто методики загального правозахисту, “Буквар скаржника”, а також сформовано організаційні навички для кампаній адвокасі.

2012 року в межах роботи Центру заплановано створити волонтерські центри інформації та консультацій у селах, Центр медіації, Школу волонтерів та активістів проекту. Також працівники Центру мають намір проводити регулярні семінари-тренінги для активістів громад.

Херсонська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(0552) 32 50 26
kherson.cvu@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: