Херсонська влада не враховує позицій громадськості щодо реформування ЖКГ

У Херсоні відбулася прес-конференція “Моніторинг реформування житлово-комунального господарства в містах Південної України”

2 грудня в Херсоні відбулася прес-конференція “Моніторинг реформування житлово-комунального господарства в містах Південної України”. Захід організувала ГО “За майбутнє Херсона” спільно з Причорноморським центром політичних і соціальних досліджень і Херсонським обласним відділенням Комітету виборців України за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт Олександр Мошнягул розповів, що громадські організації вирішили вивчити реалізацію реформ ЖКГ у громадах Південної України. За його словами, 2011 року було зафіксовано суттєве подорожчання майже всіх житлово-комунальних послуг. Він констатував, що це призвело до скорочення платежів із боку населення, особливо за теплопостачання.

Експерт Володимир Макуха поінформував, що в межах моніторингу буде зібрано й опрацьовано програми розвитку ЖКГ громад Південної України та дії влади щодо їх реалізації. За його словами, у цих громадах схожі кліматичні умови, що дозволить виявити проблеми та порівняти, як їх вирішують у різних містах.

За словами експерта, найцікавішим для дослідження сьогодні є стан багатоквартирних будинків, їх обслуговування та ремонт. Він підкреслив, що влада традиційно підтримує курс на підвищення тарифів і при цьому не реагує на численні скарги населення. Одіозні керівники ЖЕКів і далі залишаються на посадах. Думки громади, висловленої під час громадських слухань у травні, влада не врахувала. Фактично без жодних пояснень міськвиконком планує підвищити тариф із утримання будинків і прибудинкових територій, тоді як ОСББ міста, будинки яких перебувають в аналогічному стані і які мають приблизно такі ж тарифи, підвищувати їх не збираються.

Як повідомив Володимир Макуха, серйозні проблеми виникають при проведенні капітального ремонту будинків. Нерідко, за його словами, виділені кошти витрачають непрозоро, а якість ремонту незадовільна. За інформацією експерта, цього року міське житлове управляння так і не змогло використати понад 2 млн. грн., виділених на ремонт ліфтів.

ХМГО “За майбутнє Херсона”
Максим Єлігулашвілі
(0552) 39 43 08
future_of_kherson@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: