Харківський Центр європейської інформації підбив підсумки Європейського тижня місцевої демократії

Центр європейської інформації (ЦЄІ) у Харкові, що працює за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, разом з Управлінням зовнішньоекономічних зв'язків і євроінтеграції Харківської ОДА стали ініціаторами та організаторами десятків заходів у рамках Європейського тижня місцевої демократії 11-17 жовтня 2010 року для молоді, представників громадських організацій та широкого кола громадськості.

Результати проведеної діяльності було презентовано в прямому ефірі Харківського ОТБ в телепередачі «Лабіринт» 19 жовтня 2010 року.

Гостями в студії були:

  • Маргарита Камаса, заступник начальника Управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин ХОДА
  • Ольга Мірошник, президент Фонду місцевої демократії, керівник Європейського Клубу, Центр європейської інформації в м.Харків
  • Людмила Нікітчук, президент Європейського Клубу “Лідер”, Центр європейської інформації в м. Харків

Про історію та особливості святкування Європейського тижня місцевої демократії розповідала телеглядачам Маргарита Камаса. Вона підкреслила, що головною метою організації кампанії було інформування громадськості щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування, забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів.

Проведені Харківським центром європейської інформації заходи висвітлила Ольга Мірошник. Вона розповіла про експоновану книжкову виставку «Демократія починається з місцевого самоврядування», дискусії «Шлях України до демократії», «Студентська молодь – як зробити крок до ефективного місцевого самоуправління», перегляд кінострічки «Європейські цінності: акція «Біла тростина – символ сліпоти». Представниця ЦЄІ зазначила, що родзинкою заходів стала проведена вперше он-лайн конференція з Сумським центром європейської інформації “Місцева демократія – практичні кроки чи імітація руху?”, яка відбулася 15 жовтня 2010 року.

Про проведення Європейського тижня місцевої демократії у школах міста Харкова (за участю шкільних євроклубів, зокрема)  в 2010 році розповіла Людмила Нікітчук.

***

Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року. Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

Центр Європейської Інформації працює в приміщенні Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки (пров. Короленко , буд.2/13, тел. 7312516, www.kh.ukrcei.org) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: Дарина Бєлова, консультант ЦЄІ в м. Харків, (057)731-2516

Джерело: Харківський Центр європейської інформації

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: