Харківські експерти аналізуватимуть місцеву енергетичну політику

16-17 грудня в Харкові відбудеться семінар-тренінг ”Цілі й завдання політики. Порівняльний аналіз альтернативних варіантів політики. Інструменти політики”

16-17 грудня в новому конференц-залі Центру енергоефективності й альтернативної енергетики Харківського національного університету імені Василя Каразіна відбудеться семінар-тренінг “Цілі й завдання політики. Порівняльний аналіз альтернативних варіантів політики. Інструменти політики”. Захід проводить Інститут сталого розвитку в межах проекту “Залучення експертно-аналітичного потенціалу громадськості для розв’язання проблеми “енергетичної бідності” в Харківській області” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасниками заходу будуть місцеві експерти з енергетики та соціальної сфери, економісти.

Експерт із енергозбереження, професор Ігор Черваньов зауважив: “У Харкові та Харківській області (за доповіддю Прем’єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України 3 липня 2011 року) найвищі серед міст України тарифи на послуги комунальних підприємств, особливо в галузі місцевої енергетики – надання послуг із опалення та гарячого водопостачання”.

У Харківській області середній рівень заробітної плати становить 1 256,5 грн. (за даними щорічного звіту Державного агентства статистики України за 2010 рік), а близько третини населення (765,6 тис. осіб) планують свій бюджет із розрахунку менше 700 грн. на особу (за інформацією офіційного сайту Головного управління праці та соціального захисту населення в Харківській області).

Водночас оцінки Міністерства палива та вугільної промисловості (Звіт “Стан енергетичних мереж України”, 2009 рік) і дослідження незалежних організацій (зокрема “Прозорість державних фінансів в Україні. Оцінка та рекомендації”, яке виконав Гданський Інститут ринкової економіки 2004 року) демонструють, що постійне збільшення вартості місцевих енергоресурсів залежить не лише від збільшення ринкової вартості первинного вуглеводневого палива, а й є наслідком “енергетичного марнотратства” та високої зношеності локальних енергомереж і засобів виробництва теплової енергії.

Існування цієї проблеми підтверджує й звіт губернатора Харківської області Михайла Добкіна “Стан соціально-економічного розвитку Харківської області у 2010 році”: область має перевищений рівень споживання твердого палива (в основному вугілля) та природного газу для виробництва енергії у Східному регіоні України. Це пояснюється тим, що з 96 централізованих систем опалення міських і сільських населених пунктів 82 мають систему виробництва, логістики та споживання побутового тепла, побудовану в 1972-1976 роках. При цьому середній коефіцієнт корисної дії 76 систем лежить у межах 40-45%, що означає марні втрати 55-60% палива. Також постійно зростає споживча ціна на природний газ, що призводить до значного підвищення виробленої та поставленої споживачу одиниці енергії (як електричної, так і теплової).

Інститут сталого розвитку
(057) 77 55 672
dyi@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: