Kharkiv Zero Waste запускають новий проєкт в Люботині за підтримки Фонду та Швеції

У 2021 році Люботин підписав зобов’язання зменшити кількість залишкових відходів та став другим містом-кандидатом після Львова на шляху до zero waste сертифікованого міста.

Міська адміністрація разом з організацією “Центр громадських та медійних ініціатив” (Kharkiv Zero Waste) розробили план дій на досягнення показників та почали перші кроки: інфокампанія, співорганізація зустрічей з депутатами, головним екологом міста, робота з бізнесом, школами та дитсадками. Їхній проєкт підтримав Фонд “Відродження” та Посольство Швеції в Україні в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні.

Останній бренд-аудит (аналіз складу побутових відходів мешканців) показав, що близько 40% відходів – це органіка, а 20% – речі, які можливо було перевикористати: косметичні засоби для догляду за волоссям, одяг, взуття, навіть ліки з придатним терміном. Все це можна було не викидати, а просто запропонувати іншим людям. До того ж зараз у Люботині проживає багато переселенців, яким ці речі стали б у пригоді. Саме тому з’явилась ідея встановити дві шафи перевикористання у двох локаціях міста, щоб кожен охочий мав змогу принести непотрібні речі та узяти потрібні.

Також у серпні 2022 році було встановлено перший пілотний громадський компостер біля багатоквартирного будинку, який заповнився буквально за 1,5 місяця! Після масштабної інформаційної кампанії він був не тільки підтриманий громадою, а ще й сформував запит на додаткові компостери у місті.

Тож, у квітні 2023 року в рамках проєкту “Люботин – місто нуль відходів” у Люботині з’явиться 8 громадських компостерів у 3 пілотних локаціях міста.

Цей проєкт реалізується організацією “Центр громадських та медійних ініціатив” (Kharkiv Zero Waste) в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: