Керівний комітет Партнерства “Відкритий Уряд” схвалив План дій України

Керівний комітет Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”” проаналізував План дій України щодо впровадження ініціативи і прийняв його без зауважень

Керівний комітет Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”” проаналізував План дій України щодо впровадження ініціативи на відповідність установленим стандартам (орієнтація на конкретні дії та відображення основних принципів відкритого врядування – прозорість, участь громадськості, підзвітність, використання технологій, інноваційність) і прийняв його без зауважень. Із боку громадськості впровадження ініціативи в Україні координує Громадське партнерство, яке створило Творче об’єднання “ТОРО” (Контактна група в Україні “Transparency International”) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Керівний комітет обіцяє опублікувати на сайті ініціативи всі прийняті Плани дій 16 квітня. Офіційна презентація Плану дій відбудеться 17-18 квітня на Першій щорічній зустрічі на вищому рівні у Бразилії.

План дій України Кабінет Міністрів затвердив 5 квітня за підсумками Національного круглого столу 30 березня за участю Прем’єр-міністра, представників органів виконавчої влади, членів Громадських рад, інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій і засобів масової інформації.

Нагадаємо, Міжнародний фонд “Відродження” підписав меморандум про співпрацю з Державним агентством із питань науки, інновацій та інформатизації, Національним центром електронного урядування щодо впровадження Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд””.

Партнерство “Відкритий уряд” (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Щоб долучитися до ініціативи, країни мають ухвалити Декларацію відкритого уряду на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства, та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися понад 50 країн світу, включно з Україною.

До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи “Відкритий Уряд” увійшли вже понад 50 недержавних організацій і близько 20 індивідуальних членів.

Допис Матея Новака, присвячений запровадженню ініціативи в Україні

Блог Олексія Хмари на офіційному сайті ініціативи

{qtube vid:=xPYp-No7HcA w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Громадське партнерство
“Відкритий Уряд”
Олексій Хмара
(0522) 27 27 54
ogp@toro.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: