Керівників України та Євросоюзу закликають забезпечити парафування Угоди про асоціацію до кінця року

Представники громадянського суспільства закликають українську владу та Євросоюз докласти всіх зусиль для парафування Угоди

Відкладення парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС матиме небезпечні наслідки для взаємин між Україною та Євросоюзом і європейської інтеграції України. Про це йдеться в заяві, яку оприлюднили українські громадські організації. Її адресовано керівникам України та ЄС.

Представники громадянського суспільства закликають українську владу та Євросоюз докласти всіх зусиль для парафування Угоди цього року.

Українську владу, і зокрема Президента Віктора Януковича, закликають гарантувати реалізацію вимог ЄС щодо верховенства права та незалежності судочинства, створити належні умови для діяльності опозиції, а також забезпечити чесні та вільні вибори. “Ці кроки будуть свідченням політичної волі української влади дотримуватися європейських цінностей на практиці і, віримо, покращать позицію тих політичних сил у ЄС, які наполягають на відмові від парафування Угоди за всіх нинішніх обставин”, – сказано в заяві.

Владу закликають не наполягати на нереалістичних вимогах, зокрема щодо перспективи членства в ЄС у тексті Угоди, “оскільки документ за своїм змістом вже є детально прописаною європейською перспективою для України”.

Представники громадянського суспільства України закликають ЄС парафувати Угоду до кінця року, “не вдаючись до блокування цього процесу з політичних причин, навіть визнаючи проблеми з демократичним розвитком в Україні”. Пропонується викласти перелік вимог до української влади, без виконання яких парафована Угода не зможе набути чинності, і чітко заявити, що офіційне підписання й ратифікація документу можливі лише після виконання Україною всіх умов.

“Парафування Угоди й оприлюднення її тексту стане важливим інструментом українського громадянського суспільства у формуванні суспільного запиту на реформи та здійснення впливу на владу щодо впровадження необхідних для цього змін”, – підкреслюють ініціатори заяви.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: