Кампанія громадської адвокації ромської національної меншини

В Україні стартувала Кампанія громадської адвокації щодо усунення законодавчих розбіжностей у видачі ідентифікуючих документів представникам ромської національної меншини.

В Україні стартувала Кампанія громадської адвокації щодо усунення законодавчих розбіжностей у видачі ідентифікуючих документів представникам ромської національної меншини.

Проект реалізується Благодійним фондом «Розвиток» у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Європейського центру з прав ромів (European Roma Rights Centre, Будапешт, Угорщина) та передбачає проведення кампанії з лобіювання внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», до Сімейного кодексу України, «Правил реєстрації актів цивільного стану» та «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», які значною мірою спростять процедуру отримання ідентифікуючих документів представниками ромської національної меншини.

За період реалізації проектів з надання безоплатної правової допомоги представникам ромської національної меншини юристами Благодійного фонду «Розвиток» були виявлені значні системні недоліки у роботі органів самоврядування, юстиції, міграційної та реєстраційної служби. Також були виявлені протиріччя у нормативно-правових актах, через що роми виявляються практично позбавленими доступу до основних послуг та участі у громадському і політичному житті.

Питання доступу ромів до реалізації своїх економічних та соціальних прав, стан виконання Урядового плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року є предметом постійної уваги Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

В рамках розпочатого проекту та з метою моніторингу стану дотримання прав ромів 13 жовтня 2015 року заплановано черговий візит Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної до Закарпатської області.

 За матеріалами:Благодійний фонд «Розвиток»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: