Кабмін затвердив план дій із впровадження ініціативи «Відкритий Уряд»

Кабінет Міністрів України 24 лютого затвердив план дій із впровадження ініціативи «Відкритий Уряд» на 2021-2022 роки. Міжнародний фонд “Відродження” був серед розробників цього плану.

“Фонд з 2011 року займається Ініціативою “Партнерство відкритий уряд”, тобто, з перших днів її започаткування. Вже майже 10 років ми допомагаємо зробити урядові процеси відкритішими і прозорішими, а інформацію про його діяльність – доступнішою. План на 2021-22 роки передбачає наступні кроки, які зроблять діяльність Уряду іще ближчою та зрозумілішою для громадян”, – пояснює директор програми “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження” Олексій Орловський.

План передбачатиме, зокрема, наведення ладу з державним майном та його обліком завдяки розробленню відповідних електронних реєстрів.

«Буде розширено перелік відкритих даних про бюджет та його складові. Крім того, передбачається створення платформи з питань патентування та розвитку інновацій. Буде запроваджено єдиний підхід до верифікації бенефіціарних власників, що посилює контроль громадськості та фінансовий моніторинг», — повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також планується реалізація ініціативи щодо електронної системи подання та аналізу звітності у видобувних галузях.

Як підкреслив Денис Шмигаль, ініціатива «Відкритий Уряд» передбачає долучення до розроблення плану громадських організацій і міжнародних партнерів.

«Впевнений, що спільна робота за всіма цими напрямками сприятиме підвищенню відкритості влади та зростанню довіри до держави», — наголосив очільник Уряду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: