Івано-Франківській обладміністрації закидають нехтування конкурсами при фінансуванні молодіжних програм

В Івано-Франківську відбулося громадське обговорення “Практики фінансування програм і заходів для дітей і молоді в Івано-Франківській області: результати громадської експертизи та рекомендації”

22 вересня в Івано-Франківську відбулося громадське обговорення “Практики фінансування програм і заходів для дітей і молоді в Івано-Франківській області: результати громадської експертизи та рекомендації”. Проект “Підвищення прозорості та залучення НУО до бюджетної політики щодо фінансування програм для дітей і молоді з державного та місцевих бюджетів” здійснюють ГО “Комітет підтримки студентського самоврядування”, “Асоціація молодих реформаторів”, “Центр громадської адвокатури”, Івано-Франківський осередок ВМГО “Демократичний альянс” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

До обговорення долучилися більше 40 представників неурядових організацій, медіа, органів державної влади, депутатського корпусу.

Під час заходу було презентовано результати громадської експертизи фінансування програм для дітей і молоді з обласного бюджету в Івано-Франківській області, а також пропозиції та рекомендації громадських організацій.

Керівник програм Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків відзначила: “В Івано-Франківській області однією з найважливіших перешкод є обсяг фінансування, що виділяють на програми для молоді саме через конкурс (28 тис. грн.), тоді як загальний обсяг коштів на молодіжні програми – 460,8 тис. грн. Проекти й заходи реалізовують, проте не на конкурсних засадах. Хоча саме через конкурс можна знайти найбільш ефективного виконавця програми”.

Голова Івано-Франківського осередку ВМГО “Демократичний альянс” Тарас Случик заявив: “Положення про конкурс програм і проектів для дітей і молоді в Івано-Франківській області містить загалом хороші підходи, проте найбільш проблемним є питання формування комісії, яка визначає переможця. На сьогодні у складі комісії є здебільшого представники самого органу влади, що проводить конкурс, із залученням кількох депутатів”.

Нагадаємо, 21 вересня аналогічне обговорення відбулося в Луцьку.

Висновки

Пропозиції

Центр громадської адвокатури
Тетяна Яцків
(032) 244 46 59
info@lawngo.net

Івано-Франківський осередок ВМГО “Демократичний альянс”
Тарас Случик
096 559 81 66
sluchyk@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: