«Стандарти розслідування. War Edition»: слідчі та прокурори навчилися стандартам розслідування воєнних злочинів

Протягом трьох місяців прокурори та слідчі з різних регіонів України проходили навчальну програму «Стандарти розслідування. War Edition», структуру та модулі якої розробили практики, що працюють над розслідуванням і обвинуваченням у справах про воєнні злочини, а також судді, національні й міжнародні експерти з МГП і МКП.

Взаємодія та однакове розуміння ролей учасників і завдань досудового розслідування є важливими складовими для досягнення глобальної цілі — подолання безкарності за злочини, скоєні в умовах збройного конфлікту в Україні. Тож JustGroup разом із Департаментом протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора та Truth Hounds об`єднали різних практиків, різний досвід і різні виклики в одну програму, аби спільними зусиллями підсилити спроможність і ефективність національної системи розслідування міжнародних злочинів.

Під час модульних і міжмодульних зустрічей учасники працювали над різними темами, зокрема над стандартами й ролями на всіх етапах досудового розслідування, пріоритезацією та ефективністю використання ресурсів, комунікацією, злочинами проти культурної спадщини, геноциду, агресії та іншими міжнародними злочинами, інноваційними інструментами та підходами у розслідуванні.

Програма «Стандарти розслідування: War Edition» побудована на принципах переосмислення досвіду. Вона не про інформацію чи традиційне навчання, а про мислення навколо ключових сенсів. Це простір, де разом працюють слідчий, прокурор і вголос міркує суддя; де цінується аргумент і власна позиція; де синергія та командність взаємодії творить цінність для всіх.

Навчальна програма «Стандарти розслідування: War Edition» розроблена на базі освітньої платформи для практиків кримінальної юстиції #JustLearn, яка розвивається та підтримується організацією JustGroup.

Навчальна програма відбулась у партнерстві з організацією Truth Hounds та з Департаментом протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора.

Підтримку проведенню програми також надала програма «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: