Інвалід на візку змушує працювати державних виконавців

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про допомогу інвалідові в отриманні компенсації за втрату здоров'я внаслідок ДТП

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про допомогу інвалідові в отриманні компенсації за втрату здоров’я внаслідок ДТП. Допомогу чоловікові надав Центр правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), роботу якого координує ГО “Центр Правової Допомоги” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Інвалід на візку змушує працювати державних виконавців
Оксана Пастух

Майже чотири роки інвалід-візочник не може отримати відшкодування від винуватця ДТП, внаслідок якого чоловік отримав важкі травми хребта. Правозахисники взяли справу під свій контроль та допомагають потерпілому.

Страшна аварія, у яку потрапив молодий та здоровий хлопець Юрій, назавжди змінила його життя. Зі жвавого та спортивного він, внаслідок отриманої травми хребта, перетворився на людину, яка прив’язана до інвалідного візка та має І групу інвалідності. Необхідність підтримувати понівечене здоров’я та зміна способу життя наклали відбиток і на психологічний стан. Депресії стали супутником Юрія по життю. Батькам прийшлося продати затишну квартиру на другому поверсі, щоб підібрати більш зручне житло на першому поверсі. Бо інакше хлопець не міг потрапити на вулицю. Суму та проблем постійно надає й те, що ставши непрацездатним, хлопець не може забезпечити себе матеріально. Справедливості нема навіть в тому, що постраждалий протягом 4-х років не в змозі отримати гроші від винуватця ДТП, хоча суд на його боці.

З усіма цими бідами навесні Юрій звернувся до Центру правової інформації та консультацій у місті Ковелі, що створений та діє при ВОГО «Центр правової допомоги».

Як з’ясувалося, водій транспортного засобу ТзОВ «Арго» спричинив аварію і визнаний винним у вчиненні каліцтва. Є рішення Ковельського міськрайонного суду по стягненню грошових коштів з ТзОВ «Арго» на користь Юрія, адже він став інвалідом І групи. Суд видав виконавчі листи, направив їх у відділ державної виконавчої служби.

Але рішення вже багато років не виконується, бо підприємство уникає грошових виплат інваліду, надає довідки про свою платіжну неспроможність. Працівники виконавчої служби сповістили пана Юрія про повернення виконавчих листів. Але постанову вони надіслали на попередню адресу проживання потерпілого. Отже, впродовж року він не знав, що рішення суду взагалі не виконується.

Працівники Центру зробили запит до виконавчої служби про хід виконання рішення суду. Надійшла відповідь, що виконавчі листи повертаються, бо грошових коштів у ТзОВ «Арго» не виявлено.

Юрисконсульт Центру підготував заяву про повторне пред’явлення виконавчих листів боржнику. 14 серпня Юрій повідомив, що йому надійшли постанови про відкриття виконавчих проваджень та накладання арешту на все рухоме та нерухоме майно ТзОВ «Арго».

Виходить, що виконавця треба було змусити працювати та знаходити шляхи стягування коштів. Інакше йому буде достатньо відписок про складний фінансовий стан підприємства. Як в такій ситуації почувається хвора людина, службовій особі байдуже.

Маючи досвід спілкування з виконавцями, в подальшому працівники Центру будуть контролювати хід виконання виконавчих листів. Несправедливість має бути припинена. Це ганьба, коли прив’язаний до візка молодий хлопець не може отримати кошти на лікування від винуватця ДТП.

Контакти:
ГО “Центр Правової Допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: