Ігор Бураковський: Євроінтеграція дає Україні шанс модернізувати економіку

Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, наголошує, що укладення Угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі, залучення європейських інвестицій і технологій – це шанс для України модернізувати власну економіку

Укладення Угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі, залучення європейських інвестицій і технологій – це шанс для України модернізувати власну економіку. Про це 22 травня під час веб-конференції заявив Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Захід провело Товариство “Український народний дім в Чернівцях” у межах відзначення Днів Європи в Україні за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт підтримує тезу, що Європейський Союз є двигуном економічної конвергенції. При цьому він зауважив: “Будь-яка економічна угода не є гарантією економічного зиску. Успіх можливий лише тоді, коли держава системно й послідовно реалізовує взяті на себе зобов’язання з реформування законодавства, створення сприятливого інвестиційного клімату. Ніхто не зробить за Україну її “домашнього завдання”.

На питання з Миколаєва “Чи не стане для України Угода про Асоціацію з ЄС “економічною ямою”, як це сталося з відомими країнами – Грецією, Італією, Іспанією, Португалією?” Ігор Бураковський відповів, що зараз Україна дуже відстає в економічному сенсі від країн ЄС. 2009 року Україна, не бувши членом ЄС, втратила більше від інших країн під час світової економічної кризи. А що стосується названих країн, то, за словами експерта, ті зміни, які в них відбуваються, в тому числі завдяки допомозі з боку ЄС, свідчать про тенденцію до поліпшення ситуації.

Фахівець наголошує: головне в Європейському Союзі те, що це утворення, яке базується на певних цінностях, і Україні доведеться впроваджувати ті ж законодавчі норми, які є в ЄС.

При вступі до Митного Союзу, на думку Ігоря Бураковського, Україна не стане самостійним гравцем. За його словами, економічні розрахунки зроблено, але вони мають політичне забарвлення, Україні ж потрібна незалежна якісна аналітика. Він наголосив, що питання цінностей та економічні питання не можна роз’єднувати, бо тут ідеться про соціальну справедливість.

{qtube vid:=Vd3at9iEgoc w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
Товариство “Український народний дім в Чернівцях”
Євгенія Олійник
050 909 13 45

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: