Хто заробляє на онкохворих дітях в Україні

Ціна корупції у сфері охорони здоров'я вимірюється людським життям. Останні півтора року Центр протидії корупції ретельно вивчає те, як держава закуповує життєво необхідні ліки.

Ціна корупції у сфері охорони здоров’я вимірюється людським життям. Останні півтора року Центр протидії корупції ретельно вивчає те, як держава закуповує життєво необхідні ліки. Ми знаємо, що корупція завжди має прізвище. Тому ми прагнемо знайти, назвати та притягнути до відповідальності якомога більше тих осіб, які поставили власні матеріальні інтереси вище життя людини.

У першому аналітичному звіті Центру протидії корупції «Хто заробляє на епідеміяхВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні?» ми описали ключові корупційні схеми та рівень переплат у закупівлях ліків для хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз. Це позбавило аргументів чиновників та їх бізнес-спонсорів, які роками будували та покривали ці схеми. В результаті нашої роботи на частині закупівель компанії-посередники зменшили вартість ліків.

Аналітична записка «Хто заробляє на онкохворих дітях в Україні?» – наша чергова спроба розповісти правду про шокуючі наслідки та корупційні схеми у закупівлях препаратів для лікування дитячої онкології.

Кожна хвора на онкологію дитина має знати в обличчя тих, хто забирає у неї останній шанс на життя. Кожна родина, яка пройшла через горе страшної втрати, має дізнатися прізвища чиновників та власників компаній, які дозволили статися страшному. Ці корупціонери досі є частиною системи, що, як і хворий організм дитини, потребує очищення та відновлення.

Сподіваємося, наша робота покладе початок такому одужанню.

Публікація підготовлена за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції»

Ознайомитися з аналітичною запискою ви можете тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: